derbi olympique

Lyon u posljednjim trenucima utakmice utišao Velodrome i slavio protiv Marseillea

  • Autor: Ivan Žurić/Hina
  • Zadnja izmjena 19.03.2018 19:44
  • Objavljeno 18.03.2018 u 23:46
tportal

Izvor: Profimedia / Autor: Pascal Fayolle/SIPA

U derbiju 30. kola francuskog prvenstva nogometaši Lyona su na Velodromeu u gostima kod Marseille pobijedili 3:2...

Marseille je poveo golom Rolanda (31), a Lyon je došao do izjednačenja nakon autogola Adila Ramija (42), a potom Houssem Aouar u 52. minuti donosi prednost gostima.

Napadač Marseillea Mitroglou u 84. minuti zabija za 2:2, ali u 90. minuti Memphis Depay iz teške situacije pogađa za pobjedu Lyona.

Autor: youtube

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 30. kola nogometaši PSG-a slavili su na gostovanju u Nici 2:1. Domaći su poveli pogotkom Saint-Maximina u 17. minuti. Četiri minute poslije izjednačio je Di Maria, a za pobjednički gol za PSG zabio je Dani Alves.

Francuska 1. liga

Nice-Paris Saint Germain1:2
Metz-Nantes1:1
St. Etienne-Guingamp2:0
Marseille-Lyon2:3
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Paris Saint Germain31272283
2.Monaco30206466
3.Marseille30178559
4.Lyon30169557
5.Rennes301361145
6.Nantes301281044
7.Montpellier30915642
8.Nice301261242
9.St. Etienne301091139
10.Dijon301081238
11.Bordeaux301071337
12.Angers318111235
13.Caen301051535
14.Guingamp30981335
15.Strasbourg30881432
16.Amiens30871531
17.Toulouse30791430
18.Troyes30851729
19.Lille30771628
20.Metz30561921

Sljedeće utakmice

31.3.Dijon-Marseille
1.4.Guingamp-Bordeaux
1.4.Troyes-Nice
1.4.Strasbourg-Metz
1.4.Lille-Amiens
1.4.Nantes-St. Etienne
1.4.Caen-Montpellier
1.4.Lyon-Toulouse
4.4.Rennes-Monaco
6.4.St. Etienne-Paris Saint Germain

Inače, Europska nogometna federacija (UEFA) pokrenula je disciplinski postupak protiv francuskih klubova Marseillea i Lyona zbog divljanja njihovih navijača na utakmicama Europske lige.

Navijači Lyona sukobili su se s policijom uoči uzvratne utakmice osmine finala protiv moskovskog CSKA. Do nereda je došlo ispred stadiona, a u izgredima je ozlijeđeno nekoliko navijača, ali i policajaca. Lyonu prijeti kazna i zbog pirotehnike, rasističkih povika, te loše organizacije utakmice.

'To nisu bili navijači Lyona već huligani koji su došli izazivati nerede. Među njima nema članova našeg navijačkog kluba,' poručili su iz kluba.

Marseille se našao na udaru disciplinskih organa zbog divljanja njegovih navijača na tribinama stadiona San Mames za vrijeme utakmice protiv Athletic Bilbaoa. U divljanju navijača OM-a stradala su dva redara.

Marseille je bio uspješniji od Athletica i plasirao se u četvrtfinale, dok je Lyon ispao od CSKA.

OM-u i Lyonu prijeti i kazna Francuskog nogometnog saveza zbog tučnjave igrača na koncu njihovog nedjeljnog međusobnog ogleda na stadionu Velodrome. Lyon je slavio :2, a po izlasku igrača s travnjaka došlo je do naguravanja i tučnjave. Sve je zakuhao branič Lyona Marcelo koji je provocirao domaće navijače nakon čega ga je napao Adil Rami, a potom su se u gužvu uključili i ostali igrači oba sastava.