Reakcija kapetana

Luka Modrić ne želi dizati euforiju, ali je poslao jasnu poruku svim reprezentacijama na SP-u u Kataru

25.09.2022 u 23:22

Hrvatski nogometni reprezentativci pobijedili su Austriju u Beču s 3:1 u posljednjem, šestom kolu skupine 1 elitne Lige nacija, čime su ostali na prvom mjestu ljestvice te osigurali odlazak na Final Four ovog natjecanja, a svoj komentar dao je kapetan Luka Modrić

Hrvatska je ostvarila četvrtu u nizu pobjedu u Ligi nacija, a povela je već u šestoj minuti kada je na asistenciju Nikole Vlašića precizan bio Luka Modrić. Samo tri minute kasnije domaćin je izjednačio, a glavom je pogodio Baumgartner.

Iako je Austrija u nastavku susreta bila bolja Hrvatska je sve riješila unutar samo četiri minute drugog poluvremena. Prvo je u 69. minuti odlično glavom reagirao Marko Livaja i nakon asistencije Perišića pogodio uz austrijsku vratnicu za 2:1, dok je u 72., na dodavanje Majera, gol za konačnih 3:1 postigao Dejan Lovren, također preciznim udarcem glavom.

'Odigrali smo jako dobru utakmicu, poveli 1:0, a onda smo primili taj brzi gol. U jednom periodu utakmice bili su bolji, imali su dvije dobre šanse. U drugom su poluvremenu poboljšali našu igru, zabili smo dva gola. Zaslužili smo pobjedu, tamo smo gdje smo htjeli bili. To je sjajan uspjeh za hrvatski nogomet', rekao je Modrić za Nova TV i dodao:

Rani izlazak Marcela Brozovića poremetio je planove hrvatske nogometne reprezentacije:

'Poremetio nas je izlazak Brozovića. Puno znači za ovu ekipu, Lovro Majer je dobro odigrao drugo poluvrijeme. Bez obzira na izostanak Broza, odigrali smo jako dobru utakmicu'

Na redu je SP…

'Naravno, imamo sada Svjetsko prvenstvo. Ova utakmica je putokaz, pogotovo zadnjih pet, kako trebamo igrati, kako se trebamo ponašati. Ako ovako nastavimo, bit ćemo opasni za sve', poručio je jasno kapetan.

• +51
Austrija - Hrvatska, Liga nacija, 25.9.2022. Izvor: EPA / Autor: CHRISTIAN BRUNA

Modrić nije htio uspoređivati snagu ovu reprezentaciju sa sjajnom generacijom koja je osvojila drugo mjesto na Svjetskom prvenstvu 2018. u Rusiji, ali veseli ga jedna stvar:

'Ne bih ulazio u uspoređivanje, imamo dobru ekipu, alternative, 26 igrača na raspolaganju. U svakom trenutku mogu odgovoriti na zahtjeve reprezentacije, to je lijepo saznanje.'

Hrvatskoj malo treba za euforiju…

'Ne trebamo se zanositi nikakvim najavama, s očekivanjima. Važno je da u Katru budemo ovakvi kakvi smo bili zadnjih pet utakmica. Ne treba poticati euforiju, koje će sigurno biti, ali mi kao ekipa i stožer moramo ostati čvrsto na zemlji.'