nizozemski kup

Luka Ivanušec s Feyenoordom stigao do prvog trofeja

21.04.2024 u 21:11

Nogometaši Feyenoorda osvojili su ovosezonski nizozemski Kup nakon što su u finalu, odigranom u Rotterdamu, svladali NEC iz Nijmegena s minimalnih 1-0

Feyenoord je time po 14. put osvojio ovo natjecanje te prvo nakon 2018. godine. Rekorder je i dalje Ajax s okruglih dvadeset osvojenih naslova pobjednika.

Tvrda utakmica odlučena je u 59. minuti kada je jedini gol na susretu postigao Brazilac Igor Paixao.

Brzo nakon toga Feyenoord je upao u probleme jer je unutar jedne minute dva žuta kartona zaradio Minteh. NEC s igračem više ipak nije uspio zabiti gol čime bi produžio šansu za moguće slavlje.

Hrvatski reprezentativac Luka Ivanušec za Feyenoord je zaigrao od 67. minute kada je na terenu zamijenio strijelca i junaka ovog susreta Igora Paixaa.