Ludilo na Maracani: Brazil razbio nedodirljivu Španjolsku!

01.07.2013 u 10:06

• +9

Brazil slavi nakon osvajanja Kupa konfederacija

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

U finalu Kupa Konfederacija domaćin Brazil je pred 73.531 gledatelja pobijedio svjetske i europske prvake Španjolsku - koja je dugo bila nedodirljiva - sa 3:0 golovima sjajnog Freda (dva gola) te mlade super-zvijezde Neymara

Na legendarnoj Maracani nogometaši Brazila održali su pravu lekciju zvijezdama Španjolske koja za poraz nije znala jako, jako dugo... Naime, Španjolska je do ovogodišnjeg finala Kupa konfederacija bila 29 utakmica u nizu bez poraza (još od 1. kola SP-a protiv Švicarske!).

Brazil je poveo već u drugoj minuti kada je Fred, nakon pogreške obrane Španjolske, zabio za 1:0. Nakon toga je bilo teško očekivati kako se Španjolska može brzo vratiti iako je jedno vrijeme imala inicijativu. No, kada je sjajni Neymar zabio u 44. minuti Casillasu za 2:0 šanse 'furije' za povratak bile su sve manje.

Nakon odmora, odmah na početku drugog poluvremena, Fred je zabio za 3:0 i slavlje je moglo početi...

Španjolska je posljednju pravu priliku za povratak propustila u 55. minuti, ali je Sergio Ramos promašio jedanaesterac. Nakon toga bilo je jasno kako je sve gotovo. Pogotovo kada je u 68. minuti Pique dobio crveni karton. Tada je na Maracani, gdje je u finalu uživalo točno 73.531 gledatelja, počelo pravo navijačko ludilo...

Ovo je bio četvrti naslov Kupa konfederacija za Brazil.

Kup konfederacija: finale
Brazil – Španjolska 3:0 (2:0)