NOGOMETNA DRAMA

Luda utakmica na Maksimiru; Dinamo imao 2:0, Slaven se vratio, a onda je Petković u 90. slomio hrabra srca Koprivničanaca

17.06.2020 u 21:04

U sklopu 29. kola Hrvatski Telekom Prve lige u srijedu je Dinamo na Maksimiru svladao Slaven Belupo 3:2 i tako došao još korak bliže tituli

Nakon poraza od Lokomotive Dinamo se vratio na pobjedničku stazu i sad ga sedam kola prije kraja još samo tri boda dijele od definitivne potvrde novog naslova prvaka. Bila je to prva utakmica pred gledateljima nakon točno 100 dana, a koja je počela tužnom uvertirom, minutom šutnje za preminule Dinamove velikane Čedu Jovičevića i Davora Brauna.

'Modri' su zasluženo slavili, ali isto tako ne bi bilo nepošteno da je koprivnički sastav uzeo bod, nije se lako vratiti poslije dva gola zaostatka, no popustila je koncentracija u završnici.

• +8
Dinamo - Slaven Belupo, 29. kolo Hrvatski Telekom Prve lige, 2019/20. Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

Na početku susreta gosti su pokazali zube, da nisu došli s bijekom zastavom, ali u 23. Dinamo je došao do prednosti. Krenula je kontra, veliki dio posla napravio je Petković, a nemilosrdni egzekutor bio je Kadzior.

U 37. minuti bilo je 2:0, Kadzior je opalio s oko dvadeset i pet metara, Ježina je nekako skrenuo bombu u gredu, ali na odbijenu je loptu natrčao Ivanušec i mirno zabio.

Izgledalo je da je na Maksimiru sve riješeno, ali... ukazao se Dinamov skupocjeni branič Theophile Catherine. On je u samoj završnici prvog dijela pokušao izbiti oštro ubacivanje ispred Lime, no skrenuo je loptu u vlastitu mrežu.

U nastavku, već u 49. minuti izjednačenje! Mateus Lima, nakon dodavanja u dubinu, pobjegao je francuskom stoperu, prije njega je došao do lopte koju je prema naprijed gurnuo Galović i pogodio za šok na Maksimiru.

Dinamo je pritiskao, Slaven pokušavao zabiti i treći iz kontre, minute su curile, a onda je u 90. mrežu zatresao Petković. Lopta je nakon duge putanje došla do hrvatskog reprezentativca, on je pucao glavom, a lopta se od trave odbila u gol Slavena.

U sudačkoj nadoknadi mogla se dogoditi senzacija, Livaković je promašio loptu kod ubacivanja, ali Lima je glavom, možda i ometen od golmana, pucao pored gola. Pobjeda domaćina spretna i sretna...no bodovi se pišu, to je jedino važno!

Ovo je bilo prvo kolo nastavka prvenstva nakon korona-pauze na kojem su mogli biti navijači na tribinama i na Maksmiru ih se okupilo 1.682 gledatelja. Sudac je bio Dario Kulušić iz Šibenika.

Dinamo ima 71 bod, ispred drugoplasirane Rijeke koja ima 52, dok je Slaven Belupo sedmi sa 28 bodova.

21.6.Lokomotiva-Hajduk

Nogomet se vraća na MAXtv! Napokon opet možemo uživati u nogometu s domaćih terena uz Arenasport kanale. Sada je pravo vrijeme da odaberete MAXtv, zbog vrhunske slike u HD kvaliteti. Ponudu potražite na hrvatskitelekom.hr.

HT Prvu ligu možete gledati i u dresu omiljenog kluba koji vam poklanja Hrvatski Telekom, a kako do dresa možete pročitati OVDJE.

Najvažnije da se nogomet vraća iako bez gledatelja na stadionima no zato su tu televizijski ekrani. Podsjećamo, sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.