sixersi sve bolji

Luda utakmica dva najtrofejnija NBA kluba; Boston nakon drame i produžetka dobio Lakerse

14.12.2022 u 10:30

Sinoć je u NBA odigrano pet utakmica, a u najnapetijoj su Boston Celtics na gostovanju sa 122:118 nakon produžetka pobijedili LA Lakerse

U dvoboju dvije najtrofenije momčadi u povijesti NBA lige (svaka po 17 titula) na kraju su spretniji i sretniji bili Boston Celticsi. Jayson Tatum je za slavlje svoje momčadi ubacio 44 koša, a pratio ga je Jaylen Brown sa 25 koševa i 15 skokova. Marcus Smart je zabio 18 poena za Celticse koji su se tako oporavili nakon poraza u prethodne dvije utakmice od Golden State Warriorsa i Los Angeles Clippersa.

Lakerse je predvodio Anthony Davis sa 37 ubačaja i 12 skokova, a LeBron James je dodao 33 koševa, devet skokova i devet asistencija. Lakersima je ovo četvrti poraz u zadnjih pet utakmica.

Russell Westbrook je zabio 20 poena i upisao 14 skokova za Lakerse koji su u trećoj četvrtini zaostajali 20 koševa. Nakon toga je Los Angeles preokrenuo rezultat serijom od 18-0 i poveo sa 106-93, ali je Boston zatvorio regularni dio utakmice serijom 17-4 s kojom je iznudio produžetke.

Philadelphia 76ers su stigli do treće pobjede zaredom svladavši sa 123-103 Sacramento Kingse. Predvodio ih je Joel Embiid koji je zabio 31 koš, a James Harden je dodao 21 ubačaja uz 15 asistencija, sedam skokova i pet ukradenih lopti. Kod Kingsa najbolji je bio Domantas Sabonis sa 22 poena i 10 skokova, dok je Malik Monk dodao 16 poena.

Sixersi su vodili 80-55 na poluvremenu nakon što je Harden ubacio tricu s krila uz sirenu. Bio je to najveći broj poena koje su Sixersi postigli u prvom poluvremenu cijele sezone.

Milwaukee Bucks su u San Franciscu sa 128-111 nadigrali Golden State Warriorse. Giannis Antetokounmpo je upisao double-double ubacivši 30 koševa uz 12 skokova, dok je Bobby Portis učinio isto sa 25 koševa i 11 skokova.

Najbolji pojedinac Warriorsa bio je Stephen Curry sa 20 poena.

Houston Rockets su kod kuće sa 111-97 bili bolji od najbolje momčadi Zapada Phoenix Sunsa. Jalen Green je ubacio 26 koševa, a Kevin Porter Jr. 18 i Houston je produžio svoj niz pobjeda na domaćem terenu na pet utakmica.

Green i Porter zajedno su zabilježili 12 skokova i osam asistencija, dok je Alperen Sengun upisao double-double učinak od 10 poena i 16 skokova za Rocketse.

Sunse, koji su igrali bez startera Cama Johnsona (koljeno) i Devina Bookera (tetiva), predvodio je Mikal Bridges sa 18 poena. Chris Paul upisao je 16 koševa i sedam asistencija, a Dario Šarić nije konkurirao za sastav.

I u zadnjoj utakmici odigranoj sinoć u NBA Utah Jazz su u Salt Lake Cityju sa 121-100 pobijedili New Orleans Pelicanse kojima je prekinut niz od sedam pobjeda.

Zion Williamson je bio najbolji strijelac utakmice sa 26 pogodaka.

Malik Beasley predvodio je Utah sa 21 košem, dok su trojica njegovih suigrača upisala double-double rezultate. Lauri Markkanen je ubacio 19 koševa uz 11 skokova, Jarred Vanderbilt sakupio je 18 poena, 14 skokova i šest asistencija, a Walker Kessler je dodao 16 skokova uz 11 poena i tri blokade.