le championnat

Luda nedjelja u francuskom prvenstvu; Montpellier 'razbio' Marseille

04.11.2018 u 23:43

U derbiju 12. kola francuskog nogometnog prvenstva Montpellier je pobijedio Marseille sa 3:0 skočivši na drugo mjesto prvenstvene ljestvice

Nakon prvog poluvremena u kojem su gosti promašili dva zicera, Montpellier je u nastavku u potpunosti nadigrao OM. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Gaetan Laborde (51, 62), a pogodak je postigao i Paul Lasne (70). Duje Ćaleta-Car je za OM zaigrao od 74. minute.

Bila je to treća uzastopna pobjeda Montpelliera koji već 11 kola ne zna za poraz, dok je Marseille upisao i treći poraz u nizu u svim natjecanjima.

Bila je ovo produktivna nedjelja u Francuskoj, na tri utakmice zabijeno je čak 15 golova.

St. Etienne je u 'ludoj' utakmici pobijedio Angers sa 4:3, a jedan od najbolji igrača u gostujućim redovima bio je hrvatski nogometaš Mateo Pavlović koji je postigao gol i upisao asistenciju. Gosti su vodili 1:0 i 3:2, no St. Etienne je uspio izboriti pobjedu.

Angers je poveo u 24. minuti golom Matea Pavlovića nakon ubačaja iz kornera. St. Etienne je okrenuo rezultat golovima Loisa Dionyja (26) i Mathieua Debuchyja (45+1), a u posljednjim trenucima prvog dijela izjednačio je Flavien Tait udarcem s ruba kaznenog prostora na Pavlovićevo dodavanje. Gosti su bolje otvorili i nastavak i u 71. minuti je Stephane Bahoken zabio za 3:2. Izjednačio je Vincent Manceau gurnuvši loptu u 73. minuti u vlastitu mrežu, a pobjedu St. Etienneu donio je Romain Hamouma u 87. minuti.

Nantes nije imao problema protiv 'fenjeraša' Guingampa pobijedivši sa 5:0. Golove za momčad Vahida Halilhodžića postiogli su Emiliano Sala (43-11m, 83), Valentin Rongier (63), Abdoulaye Toure (70) i Andrei Girotto (78).

PSG vodi na ljestvici sa 12 pobjeda iz 12 susreta. Drugi je Montpellier sa 25 bodova koliko ima i Lille, ali uz slabiju razliku pogodaka.