supersport hnl

Lovrić ušao u igru i s dva gola u samo tri minute 'slomio' Rudeš

05.04.2024 u 18:37

U prvoj utakmici 29. kola SuperSport HNL-a Osijek je kao gost na svladao Rudeš 3-2 (1-1). U prvoj prvenstvenoj utakmici na stadionu SC Rudeš domaće je u vodstvo doveo Tomislav Mrčela (11), na 1-1 poravnao je Petar Pušić (35) da bi u nastavku Kristijan Lovrić (56, 59) s dva brza gola odveo goste na 3-1, a Mrčela (79) je svojim drugim golom ublažio poraz Rudeša

Prva ozbiljnija situacija na utakmici rezultirala je iznenađujućim golom domaće momčadi.

Karačić je izveo udarac iz kuta, a Mrčela je bio najviši u skoku na petercu i glavom 'pospremio' loptu u mrežu Osijeka.

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

Nakon primljenog gola Osijek je preuzeo kontrolu igre te je to donijelo izjednačenje u 35. minuti. Mierez je na rubu kaznenog prostora primirio loptu za natrčalog Pušića koji je sa 17 metara prizemnim udarcem zatresao mrežu.

Samo dvije minute potom Osijek je mogao i povesti, ali je pokušaj Bukvića zaustavila vratnica.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 56. minuti kada je trener Osijeka Zoran Zekić u igru uveo Lovrića, a ovaj je odmah po stupanju na teren izveo slobodni udarac s više od 20 metara iskosa s lijeve strane i prebacio živi zid te pogodio od vratnice u mrežu.

Samo tri minute potom Lović je zabio i drugi put, Bukvić i Guedes su kombinirali na desnom krilu, uslijedila je prizemna lopta Guedesa na vrh kaznenog prostora odakle je Lovrić odmjerenim udarcem još jednom svladao Markovića.

Rudeš je i svoj drugi gol postigao nakon suradnje Karačića i Mrčele. Ovaj put Karačić je izveo slobodni udarac, a Mrčela je skočio na desetak metara od suparničkog gola i opet glavom zatresao mrežu.

Ovom pobjedom Osijek je stigao na četvrto mjesto na ljestvici s 42 boda, dva više od pete Lokomotive, dok je Rudeš uvjerljivo posljednji sa sedam bodova, 20 manje od devetog Slavena Belupa.