za osminu finala

Loše vijesti za rukometaše PPD Zagreba, Vardaru pobjeda protiv Wisle nije potrebna

04.03.2018 u 09:26

U utakmici posljednjeg, 14. kola skupine A rukometne Lige prvaka odigranoj u subotu u Mannheimu, rukometaši domaćeg RN Löwena i francuskog Nantesa odigrali su 30:30, što znači da je skopski Vardar osigurao prvo mjesto u skupini i plasman u četvrtfinale bez obzira na ishod današnjeg dvoboja s poljskom Orlen Wislom, što ne ide na ruku hrvatskom prvaku PPD Zagrebu...

Naime, PPD Zagreb će danas u 17 sati tražiti pobjedu nad švedskim Kristianstadom, koja bi ih odvela u osminu finala Lige prvaka pod uvjetom da Orlen Wisla ne pobijedi Vardar na gostovanju u Skoplju.

Makedonska momčad bi bila prisiljena osvojiti barem bod da je Nantes uspio pobijediti Rhein-Neckar Löwen, kako bi zadržala prvo mjesto u skupini koje donosi izravan plasman u četvrtfinale. No, raspletom utakmice u Mannheimu aktualni europski prvaci su taj cilj ispunili već kolo prije kraja pa se ne moraju posebno truditi u dvoboju s poljskom momčadi.

• +14
Rukometna Liga prvaka, HC PPD Zagreb - HBC Nantes, 2017/18. Izvor: Pixsell / Autor: Dalibor Urukalovic/PIXSELL

U borbi za drugo mjesto Barcelona može prestići Nantes pobijedi li u nedjelju na svom terenu Pick Szeged.