17.07.2016 u 18:59

• +4

MAXtv Prva liga, 1. kolo: Dinamo - Lokomotiva

Izvor: Cropix / Autor: Damir Krajac / CROPIX

U 1. kolu MAXtv Prve lige aktualni prvak Dinamo upisao je sigurnu pobjedu protiv Lokomotive rezultatom 3:1, uz dva pogotka Armina Hodžića...

Sastav Dinama: Ježina – Stojanović, Benković, Schildenfeld, Sosa – Machado, Antolić, Soudani, Ćorić, Pjaca - Hodžić

Sastav Lokomotive: Filipović – Bartolec, Prenga, Šunjić, Bočkaj – Ćorić, Karačić, Fiolić – Cekici, Doležal, Marić

MAXtv Prva liga, 1. kolo

Dinamo – Lokomotiva 3:1 (Soudani 29, Hodžić 44, 54 / Fiolić 16)

Tijek utakmice

Kraj - Dinamu zaslužena pobjeda, iako je Lokomotiva bila ta koja je povela
90' - još dvije minute sudačke nadoknade
83' - prekrasnim volejom Soudani je pogodio vratnicu
80' - Fernandes sam pred Filipović iz blizine pogađa stativu
73' - brani golman Lokomotive i opasan udarac Soudanija
72' - Pivarić iskosa pokušao iznenaditi Filipovića, no ovaj je bio spreman
66' - ulazi u igru Pivarić, prvi put nakon pola godine izbivanja zbog ozljede
61' - Rog i Pjaca nisu uspjeli zabiti četvrti pogodak u gužvi...Marko Pjaca zatim izlazi uz pljesak s tribina
59' - Marić je pucao iz blizine, Ježina sjajno brani!
54' - gooool za Dinamo! Ponovo je zabio Hodžić, ovaj put glavom nakon ubačaja Stojanovića!

50' - gužva pred golom Dinama, ali Doležal se nije snašao
Poluvrijeme - Dinamo je uspio preokrenuti rezultat i smiješi mu se pobjeda na otvaranju sezone
44' - goool za Dinamo! Hodžić se sam protiv dvojice braniča Lokomotive izborio za loptu i sigurno zabio

43' - pao je tempo i obje momčadi kao da čekaju poluvrijeme
29' - goool za Dinamo! Sosa je ubacio, Soudani izborio za prostor i krasnim udarcem matirao Filipovića

26' - Hodžić vrlo neprecizan glavom
19' - opasan udarac Pjace prolazi odmah pokraj vratnice
16' - goool za Lokomotivu! Fiolić je krasno zabio nakon dodavanja Doležala!

14' - Pjaca je srušen na rubu 16-erca, sudac je pustio prednost, a Ćorić iskosa nije dobro pucao
7' - krasan slobodnjak Benkovića, ali Filipović još jednom sigurno brani
4' - odlična šansa za Soudanija, ali prizemni udarac brani Filipović
3' - Ćorić prvi zaprijetio udarcem iz daljine, ali preko gola
1' - dvoboj na Maksimiru je počeo

Zlatko Kranjčar povest će po prvi put od svog povratka na zagrebačku klupu Dinamo u jednoj utakmici MAXtv Prve lige ove nedjelje. Strateg 'modrih' za prvog protivnika ima prijateljski klub Lokomotivu, koja u prethodnih dvobojima nije dobro prolazila i može se pohvaliti tek jednim remijem i brojnim porazima u susretima s gradskim rivalom.

Ipak, utakmice Dinama i 'lokosa' znale su biti dramatične i imati pomalo nevjerojatne preokrete u samoj završnici pa se možemo nadati uzbudljivoj utakmici i lijepim golovima.