HT PRVA LIGA

'Lokosi' nadigrali Rijeku; Kastrati svojom brzinom uništio obranu gostiju; pogledajte te golove

01.02.2020 u 16:58

U prvoj subotnjoj utakmici 20. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Kranjčevićevoj je Lokomotiva svladala Rijeku 2:1

'Lokosi' su napokon dočekali pobjedu protiv momčadi s Rujevice, jer se u zadnjih šest ogleda nisu veselili. Ovoga puta uzeli su cijeli plijen, apsolutno zasluženo te su pokazali da s pravom pretendiraju na gornji dio ljestvice i mjesta koja vode u Uefina natjecanja.

S druge strane Rijeka se na početku drugog dijela predstavila u slabom izdanju, zbog nekih odlazaka jasno je da je pred trenerom Rožmanom puno posla.

Domaćin je bio puno opasniji, posebno su velike probleme Riječanima zadavali Kastrati i Budimir dok je kod gostujućeg sastava ponajviše pokušavao Čolak.

U sadržanoj prvom dijelu nije bilo pogodaka sve do prve minute sudačke nadoknade. Tada je Halilović sa svoje polovice dugom loptom uposlio u Kastratija koji je poput brzog vlaka pobjegao Smolčiću, izašao pred Pandura te sigurno poentirao za 1:0.

I u nastavku su 'lokosi' imali izglednije situacije, dovoljno je reći da je možda najbolji pojedinac u redovima Rijeke bio vratar Pandur.

U 71. minuti dogodila se nova kontra Lokomotive, Kastrati je na kraju uzeo loptu neopreznom Smolčiću, zaobišao i golmana te pogodio za 2:0.

Družina koju vodi Tomić sigurno je čuvala veliku prednost, ali tračak nade za Rijeku ukazao se u 86. minuti čudnim golom, Raspopović je ubacio, a lopta je prošla pored svih i završila u mreži (2:1). Ipak, 'lokosi' su izdržali posljednje nalete suparnika te se osladili s tri boda.

Ovom pobjedom Lokomotiva je, barem privremeno skočila na petu poziciju s 31 bodom, dva više od Gorice, a jednim manje od četvrtog Osijeka. Rijeka je zasad ostala treća s 34 boda.