INTER SLOMIO ISTRU

U HT Prvoj ligi odigrana povijesna utakmica; drugi dio sezone počeo golčinom

31.01.2020 u 19:56

U prvoj utakmici 20. Kola Hrvatski Telekom Prve lige u Zaprešiću je Inter svladao Istru 1961 2:0

Nastavljaju se uzbuđenja u hrvatskoj nogometnoj ligi, počeo je drugi dio sezone, a dvoboj u Zaprešiću slobodno se može nositi naziv 'povijesni'. Naime, po prvi puta se u HT Prvoj ligi koristila videotehnologija – VAR, kao pomoć oko spornih situacija.

• +5
VAR u Zaprešiću Izvor: Pixsell / Autor: Matija Habljak/PIXSELL

Inter i Istra 1961 su predodređeni za borbu za ostanak, bodovi u međusobnim okršajima tako vrijede 'dvostruko', a ovoga puta cijeli plijen uzeo je domaćin.

'Žuti' su poveli u 11. minuti preko Josipa Mitrovića, bio je to eurogol s desna iskosa, može se reći da je drugi dio sezone počeo zaista na fantastičan način.

U 26. minuti bilo je 2:0, nakon jednog ubačaja s lijeve strane Petar Bosančić zatresao je glavom vlastitu mrežu što je bio i konačan rezultat.

Bio je to treći ovosezonski prvenstveni susret ova dva kluba i prva pobjeda Intera. Na startu prvenstva u Zaprešiću slavila je Istra (2:0), a početkom listopada u Puli je bilo 2:2.

Inter se ovom pobjedom učvrstio na osmoj poziciji sa 16 bodova te je tako pobjegao devetoj Istri koja je ostala na 12 koliko ima i zadnji Varaždin. Na ljestvici vodi Dinamo sa 47 bodova.