MAXtv PRVA LIGA - 21. KOLO

Lokomotivina nogometna lekcija Zagrebu

14.02.2015 u 17:53

U drugoj utakmici subotnjeg rasporeda 21. kola MAXtv Prve lige, Zagreb je u Kranjčevićevoj dočekao Lokomotivu. Međutim, domaći teren nije značio nikakvu prednost jer gosti s Kajzerice upisali su pobjedu 6:0

Susjedi na tablici, pa čak i bliski gradski susjedi, koji dijele i isti stadion, odmjerili su snage na blatnjavom terenu u Kranjčevićevoj, pred tek nešto više od stotinjak gledatelja.

Za goste s Kajzerice sve je počelo idelano- Već u trećoj minuti Marko Kolar zabio je za 1:0 i donio svojoj momčadi potrebnu mirnoću.

Nakon tog gola borba se uglavnom preselila na sredinu terena, bez izglednijih prilika, odnosno s pokojim grubljim startom.

Tek potkraj tog dijela igre još jedan bljesak. i ovog puta u režiji Marka Kolara, koji je svojim drugim golom praktički donio pobjedu Lokomotivi.

U nastavku utakmice ista slika na terenu, odnosno bolje izdanje Lokomotive.Prvu pravu priliku u nastavku imao je Jan Doležal koji je na Kolarov ubačaj promašio gol s nekih osam metara. Inače, Kolar je koju minutu ranije dosta nesmotreno, pa čak i grubo zaustavio vratara Zagreba Livakovića, ali sudac Matoci nije mu pokazao ni žuti karton.

I kada već nisu zabili u 59. minuti, 'lokosima' se u 63. minuti 'ukazao' Dominik Kovačić, koji je nakon jednog ubačaja iz kuta skrenuo loptu u svoju mrežu za velikih i nedostižnih 3:0 Lokomotive.

Očito nadahnuti nakon visokog vodstva, 'lokosi' su se rasgoropadili i u 69. minuti odigrali prekrasnu akciju koju je Jan Doležal zaokružio efektnim golom - petom.

A petom Lokomotivinom golu doprinjelo je 'pola' momčadi Lokomotive. Odigrali su nekoliko krasnih paseva, a onda je Bručić nesebično dodao do Šime Gržana koji je pogodio za 0:5.

No, ni tada nisu 'lokosi' mislili stati. Odigrali su još jednu lijepu akciju, u kojoj je Bručić opet asistirao strijelcu, s time što je sada poentirao Mirko Marić. Bilo je to i konačnih Zagreb - Lokomotiva 0:6, za tri boda Lokomotive zahvaljujući kojima je barem na jedan dan preskočila Hajduk i stigla do trećeg mjesta.

Osijek - Split 4:0
Zagreb - Lokomotiva 0:6