DERBI NOVOG ZAGREBA

Lokomotiva u 92. nokautirala Dragovoljac

30.07.2010 u 20:21

Iako su igrači Lokomotive privremeni stanovnici Maksimira, povijest ova dva kluba veže se isključivo za Novi Zagreb i taj je dio grada večeras prvi put imao svoj lokalni prvoligaški nogometni derbi

Gosti s Kajzerice poveli su već u sedmoj minuti kada je Martinac odapeo sa 20 metara i lijepo pogodio blizu rašlji domaćeg gola. Većim dijelom ostatka susreta dominirala je momčad iz Sigeta, ali prilike su dolazile iznimno rijetko.

Prvu je osujetio Lokomotivin vratar koji je nadmudrio Novaka u situaciji jedan na jedan, no 20 minuta prije isteka svladao ga je Velimir Švarić nakon dobrog ubačaja Jazvića. Remi je bio sve izglednija i posve realna opcija, ali u 92. minuti dosuđena je najstroža kazna, a sigurni realizator za konačnih 1:2 bio je najbolji strijelac 'lokosa' Nino Bule.

Dragovoljac je tako upisao i drugi poraz nakon povratka u prvu ligu, a Lokomotiva je sanirala poraz od Zagreba u prvom kolu.