Lokomotiva povela, Dinamu dva penala pomogla da spriječi senzaciju!

14.04.2017 u 21:48

• +3

MAXtv Prva liga, 28. kolo: Lokomotiva - Dinamo

Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

Nogometaši Dinama pobijedili su u 28. kolu MAXtv Prve lige Lokomotivu u Kranjčevićevoj rezultatom 2:1, zahvaljujući dva pogotka s bijele točke Armina Hodžića...

'Lokosi' nikad u svojoj povijesti nisu pobijedili Dinamo, a ostali smo očekivano bez senzacije i ovaj put. 'Modri' koji vode žestoku borbu s Rijekom za titulu prvaka stigli su ovog petka uz ponešto muke do trijumfa koji su im mnogi upisali i prije početka ovog dvoboja dvaju prijateljskih klubova.

No, kako je susret u Kranjčevićevoj počeo, činilo se da bismo možda i mogli ostati iznenađeni. Naime, Lokomotiva je žestoko otvorila susret i već u 5. minuti došla do prednosti. Strijelac je bio Eros Grezda koji je iskoristio pogrešku Domagoja Livakovića i snažnim udarcem poslao loptu u nebranjeni dio mreže.

Lokomotiva - Dinamo 1:0 (Grezda 5) Autor: YouTube

Sudac Tihomir Pejin definitivno nije bio sklon 'lokosima'. U 18. minuti nervozni Soudani nogom je s poda udario Capana, ali ovaj mu nije pokazao crveni karton koji je zaslužio. U 27. minuti još jedna sumnjiva odluka je viđena. Trojica igrača Lokomotive krenuli su prema golu Livakovića, ali dosuđeno je zaleđe Majera koje nije postojalo.

Dinamo je to sve vješto iskoristio i izjednačio u 29. minuti. Guillerme je pogodio Karačića u ruku, a s bijele točke siguran je bio Armin Hodžić.

Lokomotiva - Dinamo 1:1 (Hodžić 29) Autor: YouTube

Slabi Sammir izašao je u drugom dijelu, a ušli su Pavičić i Gojak za 'modre' koje su sve više pritiskali domaćina i slomili ga u 67. minuti. Ovaj je put Kolinger srušio Hodžića, a bosansko-hercegovački reprezentativac ponovo je bio siguran realizator kaznenog udarca.

Lokomotiva - Dinamo 1:2 (Hodžić 67) Autor: YouTube

Do kraja susreta Lokomotiva nije više ugrožavala gol Dinama pa su gosti upisali tri boda i približili se Rijeci na bod zaostatka koja u subotu kod kuće igra protiv slabašnog Splita.

Lokomotiva - Dinamo, izjave trenera Autor: YouTube