liga prvaka

Liverpool u Portugalu potvrdio prolazak u polufinale Lige prvaka; 'redsi' tek u nastavku dotukli Porto

17.04.2019 u 23:07

Liverpool je u kišnom Portu došao do polufinala Lige prvaka golovima Sadia Mane (28), Mohameda Salaha (65), Roberta Firmina (77) i Virgila van Dijka (84), dok je za Porto zabio Eder Militao (69)...

Liverpool poveo u 28. minuti golom Manea iz uklizavanja na asistenciju Salaha, a gol Senegalca je priznat tek nakon provjere VAR-om.

U nervoznoj utakmici punoj žestine, grubosti i pogrešaka potvrdu prolaza Engleza osigurao je Salah u 65. minuti kada je izbio sam ispred vratara Casilasa i lako zabio.

Porto je zabio u 68. minuti, a strijelac je nakon kornera bio Eder Militao, koji je nadskočio engleske stopere.

Mane je u 73. minuti prošao i Casillasa i kada se očekivalo da pogodi prazan gol, okliznuo se i promašio, no četiri minute kasnije Redsi ipak vode 3:1. Na ubačaj Robertsona glavom je pogodio Firmino, treći napadački as Liverpoola koji je zabio na ovoj utakmici.

• +11
FC Porto - Liverpool, uzvratna utakmica četvrtfinala Lige prvaka Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia