Premier liga

Liverpool pregazio Leicester i još se više izolirao na vrhu; Klopp i društvo već sada mogu početi slaviti naslov prvaka

26.12.2019 u 23:10

Nogometaši Liverpoola povećali su svoju prednost na vrhu ljestvice engleske Premier lige na 13 bodova ispred drugog Leicester Cityja nakon što su slavili kao gosti u međusobnom susretu 19. kola s uvjerljivih 4:0 (1:0).

Liverpool je poveo golom Firmina (31) nakon odličnog ubacivanja Alexander-Arnolda, da bi pobjedu osigurao s tri gola u razmaku od samo sedam minuta nastavka. Na 2:0 povisio je potvrdio Milner (71-11m) iz kaznenog udarca kojega je skrivio Soyuncu koji je igrao rukom, Firmino (74) je svojim drugim pogotkom ponovno na asistenciju Alexander-Arnolda pogodio za 3:0, a Alexander-Arnold (78) je svoju sjajnu partiju okrunio pogotkom za konačnih 4-0.

Dejan Lovren zbog ozljede nije konkurirao za nastup u momčadi Liverpoola, a Filip Benković nije bio u sastavu Leicestera. Vodeći Liverpool sada ima 52 boda, 13 više uz utakmicu manje od drugog Leicestera, a 14 više od trećeg Manchester Cityja koji u petak gostuje kod Wolverhampton Wanderersa.

Ranije u četvrtak Manchester United je na svom Old Traffordu svladao Newcastle United s 4:1 (3:1). Gosti iz Newcastlea poveli su preko Matthewa Longstaffa (17), ali Anthony Martial (24) je svojim prvim pogotkom samo sedam minuta potom poravnao na 1:1, da bi Greenwood (36) i Rashford (41) već do odlaska na odmor osigurali potpuni preokret. Konačnih 4:1 postavio je Martial (51) svojim drugim golom odmah početkom nastavka. Ovom pobjedom United je skočio na sedmo mjesto s 28 bodova, tri više od 10. Newcastlea.

Southampton je priredio veliko iznenađenje svladavši kao gosti Chelsea s 2:0 (1:0). Strijelci za "svece" bili su Obafemi (31) i Redmond (73). Ovom pobjedom Southampton je skočio na 14. mjesto ljestvice s 21 bodom, dok je Chelsea ostao četvrti s 32 boda. Hrvatski veznjak Mateo Kovačić zbog žutih kartona nije mogao kandidirati za nastup u momčadi Chelseaja.

Mikel Arteta debitirao je na klupi Arsenala 1:1 remijem na gostovanju kod Bournemoutha. Domaće je u vodstvo doveo Gosling (35), a poravnao je Aubameyang (63). Arsenal je 11. s 24 boda, a Bournemouth 16. s 20 bodova. Carlo Ancelotti je u svom prvom nastupu kao menadžer Evertona stigao do važne 1:0 (0:0) domaće pobjede protiv Burnleya golom Calvert-Lewina (80). Everton je 13. s 22, a Burnley 12. s 24 boda.

Tottenham Hotspur je preokretom stigao do 2:1 (0:1) domaće pobjede protiv Brighton and Hove Albiona. Goste je u vodstvo doveo Webster (37), a u nastavku su Kane (53) i Alli (72) osigurali pobjedu domaćima. Peti Tottenham sada ima 29 bodova, a Brighton je 15. s 20 bodova.