premier liga

Liverpool i dalje prijeti Manchester Cityju, Newcastleova serija bez poraza se nastavlja, a Chelsea posramio nesuđeni Oršićev klub

05.03.2022 u 20:58

Nogometaši Liverpoola s minimalnih su 1:0 svladali West Ham United u 28. kolu engleske Premier lige i tako došli do sedme uzastopne pobjede u ovom natjecanju.

Jedini pogodak na uzbudljivoj i kvalitetnoj utakmici postigao je Sadio Mane u 27. minuti.

Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić bio je u početnoj postavi gostiju i igrao je do 61. minute. U 39. minuti je bio u dobroj prilici, šutirao iz kaznenog prostora, ali su njegov udarac blokirali igrači LIverpoola.

Chelsea je kao gost svladao Burnley sa 4:0, a istim rezultatom je Aston Villa pred svojim navijačima pobijedila Southampton u utakmicama 28. kola engleske Premier lige.

Nakon blijedog prvog poluvremena James je doveo Chelsea u vodstvo kod Burnleyja u 47. minuti, uslijedila su dva pogotka Kaija Havertza (52, 55), a pobjedu je zapečatio Pulisic (69).

Mateo Kovačić je za goste igrao od 70. minute. Inače, tijekom zimskog prijelaznog roka kao pojačanje Burnleya spominjao se i Dinamov ofenzivac Mislav Oršić.

Aston Villa je na poluvremenu već vodila 2:0 golovima Watkinsa (9) i Luiza (44). Na početku drugog dijela mrežu Southamptona još su zatresli Coutinho (52) i Ings (54).

Važnu domaću pobjedu u borbi za opstanak ostvario je Newcastle koji je sa 2:1 bio bolji od Brightona. Fraser (12) i Schar (14) su donijeli dva gola prednosti Svrakama, a Dunk (55) je uspio samo smanjiti.

Brentford je, pak, profitirao na gostovanju kod Norwicha. Gosti su slavili sa 3:1, a 'hat-trick' je postigao Ivan Toney (32, 52-11m, 57-11m) s time da su druga dva pogotka pala iz kaznenih udaraca. Pukki (90+2) je postigao utješni gol za Norwich koji je sa samo 17 bodova na začelju i sve bliži povratku u Championship.

Mateta (19) i Zaha (34-11m) donijeli su pobjedu Crystal Palaceu na gostovanju kod Wolverhamptona.

Nogometaši Leicester Cityja svladali su Leeds United sa 1:0 (0-0) u prvoj utakmici subotnjeg programa. Pobjedu Lisicama donio je Harvey Barnes pogotkom u 67. minuti.