SP U-20

Livaja zabio za bod protiv Uzbekistana

26.06.2013 u 21:51

Pred hrvatskom reprezentacijom do 20 godina je druga utakmica na Svjetskom prvenstvu u Turskoj. Tekstualni prijenos dvoboja s Uzbekistanom pratite na tportalu

Hrvatske nade na natjecanju su startale s minimalnom pobjedom 1:0 protiv Urugvaja. Taj trijumf je približio Jeličićeve izabranike osmini finala, a u slučaju novog slavlja mladi 'kockasti' bi osigurali prije trećeg kola i prvo mjesto u skupini.

No protivnik nije bezazlen. Uzbekistan ima sjajnu generaciju, a ta nacionalna vrsta je u prvom kolu sigurno s 3:0 svladala Novi Zeland.

Hrvatska: Zelenika - Gorupec, Datković, Šimunović, Aleksić - Mrzljak, Pjaca, Čanađija, Miličević - Rebić, Livaja

Hrvatska - Uzbekistan 1:1

90+3' - kraj utakmice
90' - u završnici se opet istaknuo vratar Zelenika
86' - pritisak Uzbekistana, zasad hrvatska obrana sve rješava lakoćom
81' - dobro je prošao Gorupec, opalio sa 16 metara, ali ravno u vratara Amanova
76' - pritisak Hrvatske, naši mladići idu po pobjedu
71' - Sergejev je opalio s vrha šesnaesterca, ali se Zelenika ne da iznenaditi
65' - 1:1 - GOOOOL - Livaja je izborio slobodnjak s lijeve strane. Rebić je ubacio, a Livaja je bio na pravom mjestu te je s nekoliko metara gurnuo loptu za izjednačenje
57' - sjajna akcija Hrvatske, na kraju je Livaja gurnuo za Šimunovića, ali je branič Uzbekistana požrtvovanim uklizavanjem ušao u udarac i spasio čisti gol
54' - izlazi Miličević, ulazi Ivančić
52' - igra se sve oštrije, ali je Hrvatska i dalje bezopasna prema naprijed
46' - odmah na početku drugog dijela Uzbekistanci su zagrijali dlanove Zelenike

45' - kraj prvog poluvremena
40' - loša reakcija golmana Amanova, ali je u nastavku akcije Rebić sa 14 metara pucao pored lijeve vratnice
35' - igrači Uzbekistana izgledaju agresivnije, ni dalje nema prave prilike za Hrvatsku
30' - Hrvatska nema rješenja kako da ugrozi suparnička vrata
24 - 0:1 - GOOOOOL - Ubacio je s desna Iskanderov, jedan od igrača Uzbekistana je prenio loptu na drugu stativu, a tamo ju je spretno i sretno zahvatio Rakhman te je poslao u mrežu
20' - gužva u šesnaestercu Uzbekistana, ali bez veće opasnosti po vrata
15' - kakav zicer za Uzbekistan, Zelenika je istrčao, a suparnički napadač ubacio u sredinu na šest-sedam metara gdje je Makhstaliev promašio prazan gol
13' - Pjaca je izveo korner, a Datković glavom pucao pored gola
10' - oštar ubačaj Pjace s lijeva iskosa naišao je na blok suparničkih igrača
4' - prvi pokušaj stigao je od strane Uzbekistanaca, ali udarac s 25 metara nije bio ni blizu gola
1' - počela je utakmica