PO SNJEŽNOJ MEĆAVI

Livaja dvaput zabio, Roma svejedno slavila

24.02.2013 u 18:51

Atalanta je doživjela poraz od Rome iako je naš Livaja zabio dva pogotka

Marko Livaja, 19-godišnji hrvatski nogometaš, ove je nedjelje prvi puta otkada je došao u Atalantu počeo utakmicu od prve minute. Naplatio je to s dva pogotka Romi...

No, čak i ta dva gola nisu bila dovoljna sastavu iz Bergama niti za pobjedu, niti za bod u domaćem ogledu 26. kola talijanske Serie A. Rimljani su na snijegom prekivrenom travnjaku dobili ovu utakmicu s 3-2.

Ako zbog nečega navijači Atalante mogu biti zadovoljni onda je to predstava Livaje i nada da će na krilima hrvatskog napadača uspjeti ostvariti cilj, a to je ostanak u Serie A. Livaja je, inače, zabijao pogotke za 1-0 (9. minuta) i za 2-2 (44. minuta), no odlučio je pogodak Grka Torosidisa u 71. minuti, koji je iskosa, udarcem glavom, prevario domaću obranu i vratara za pobjedu Rome.

Livaja je prvi pogodak postigao iz neposredne blizine na asistenciju Bonaventure, dok je u pretposljednjoj minuti prvog dijela lijepo opalio volejem, s unutrašnjom stranom kopačke, te je sa pet-šest metara uz pomoć grede izjednačio na 2-2. Odigrao je Livaja cijelu utakmicu.

Vodeći Juventus se lako obračunao sa Sienom, te je na domaćem travnjaku slavio 3-0. Ova pobjeda Juventusu je došla nakon poraza u prošlom kolu kod Rome, a nedjeljni strijelci za talijanskog prvaka su bili Lichtsteiner, Giovinco i Pogba.

Najluđa je utakmica odigrana između Cagliarija i Torina gdje je domaćin slavio s 4-3. U posljednjih deset minuta ogleda Torino je igrao s dva igrača manje, a Cagliari je dva od četiri gola na utakmici zabio s bijele točke. U 87. minuti je još rezultat bio 2-2, a tada je Cagliarija u vodstvo doveo Pinilla. U drugoj minuti nadoknade je Bianchi za goste realizirao jedanaesterac za 3-3, ali je samo 100-ak sekundi kasnije Conti zaključio dramu golom za 4-3 i osvajanje tri boda Cagliarija.

Serie A, 26. kolo:

Juventus - Siena 3-0 (Lichtsteiner 30, Giovinco 74, Pogba 89)

Atalanta - Roma 2-3 (Livaja 9, 44 / Marquinho 13, Pjanić 34, Torosidis 71)

Parma - Catania 1-2 (Amauri 87 / Lodi 5, Keko 44)

Cagliari - Torino 4-3 (Sau 37-11m, Conti 76, Pinilla 87-11m, Conti 90+4 / Cerci 47, Stevanović 54, Bianchi 90+2-11m)

Sampdoria - Chievo 2-0 (Poli 33, Eder 83)