večer mu uljepšao ivan rakitić

Lionel Messi srušio je brojne rekorde, ali ovog u današnjem nogometu neće moći dostići nitko

31.01.2020 u 11:00

Nogometaši Barcelone plasirali su se u četvrtfinale španjolskog Kupa kralja, oni su u susretu osmine finala na svom Camp Nou uvjerljivo nadigrali Leganes 5:0

Barcelona je put ka pobjedi utrla ranim golom Griezmanna (4), na 2:0 povisio je Lenglet (27), da bi se u nastavku u strijelce upisali Messi (59, 89) dvaput i Arthur (77) jednom.

Hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić igrao je za Barcelonu od 61. minute te je prekrasnom asistencijom pomogao Messiju da postigne svoj drugi, odnosno posljednji gol na utakmici.

A pedantni statističari došli su do još jednog impresivnog podatka, vezanog uz Messijevo ime.

Naime, Argentinac je postao prvi nogometaš u povijesti španjolskog nogometa koji je uspio ostvariti 500 pobjeda u dresu jednog kluba.

Najbolji nogometaš svijeta je za Barcelonu ukupno odigrao 710 utakmica i ostvario nevjerojatnih 500 pobjeda. Osim toga, Messi je u dresu katalonskog kluba postigao 622 gola.

Kao što je već poznato Messi je za Barcelonu debitirao još 2004. godine i s ovim klubom je osvojio brojne naslove, od Lige prvaka, do trofeja u Španjolskoj.