Engleska LIGA

Leicester uvjerljivom pobjedom ušao u novu godinu; zbog njih Liverpool ne spava mirno

01.01.2020 u 19:09

Nogometaši Leicestera u srijedu su pobjednički su zakoračili u novu kalendarsku godinu svladavši kao gosti Newcastle sa 3:0 (2:0) u dvoboju 21. kola engleskog nogometnog prvenstva, čime su se privremeno učvrstili na drugoj poziciji iz vodećeg Liverpoola

Španjolski napadač Ayoze Perez postigao je prvi pogodak za "lisice" u 36. minuti, kad je iskoristio pogrešno dodavanje Francuza Lejeunea, a potom je u 39. minuti, ponovno nakon pogreške francuskog braniča asistirao Maddisonu za vodstvo 2-0. Konačnih 3-0 postavio je Hamza Choudhury u 87. minuti, kad je preciznim udarcem sa 20-ak metara pogodio gornji lijevi kut domaćih vrata.

Tottenham i Wolverhampton su porazima na gostovanjima u Southamptonu i Watfordu propustili priliku barem privremeno preskočiti petoplasirani Manchester United, koji je uz utakmicu manje ostao na dva boda ispred spomenutih momčadi.

Momčadi Josea Mourinha presudio je napadač Southamptona Danny Ings pogotkom u 17. minuti. To nije bila jedina loša vijest za navijače Tottenhama. Naime, u 75. minuti igru je morao napustiti kapetan i najbolji strijelac Spursa Harry Kane, a izašao je s terena držeći se za mišić stražnje lože. Southampton je stigao do treće pobjede u posljednje četiri utakmice u kojima je osvojio 10 od mogućih 12 bodova i izvukao se iz opasne zone.

Drugu uzastopnu pobjedu Watfordu i nadu u opstanak donijeli su Deulofeu (30) i Doucoure (49), dok je strijelac za Wolverhampton bio Neto (60).

Nogometaši Aston Ville osvojili su sva tri boda slavljem 2-1 (2-0) na gostovanju kod Burnelyja, dok su Brighton i Chelsea odigrali 1-1 (0-1).

Aston Villa je ključnu prednost stekla u prvom poluvremenu pogocima Weasleyja (27) i Grealisha (41). Do kraja dvoboja domaća momčad je uspjela samo smanjiti zaostatak golom Wooda (80). Hrvatski reprezentativni vratar Lovre Kalinić nije bio ni među pričuvama na gostujućoj klupi.

Chelsea je na gostovanju kod Brightona vodio do 84. minute pogotkom Azpilicuete (10). No, tada je iranski napadač Alireza Jahanbakhsh, koji je ušao u igru u 68. minuti, pokazao iznimnu snalažljivost te je 'škaricama' sa 11 metara pogodio donji desni kut za konačnih 1-1.

Mateo Kovačić je igrao od 73. minute za goste i dobio žuti karton.

Vodeći Liverpool ima 55 bodova iz 19 nastupa. Leicester je drugi sa 45 boda iz 21 utakmica, a Manchester City je treći sa 41 bodom iz 20 nastupa. Chelsea je na četvrtom mjestu sa 36 bodova, dok su trenutačno u zoni ispadanja West Ham (19), Watford (19) i Norwich (13).

Nešto kasnije nogometaši Manchester Citya slavili su u dvoboju 21. kola engleskog nogometnog prvenstva kod kuće protiv Evertona s 2:1.

Oba gola za momčad Pepea Guardiole zabio je Jesus, dok je Richarlison bio strijelac počasnoga gola za Everton. Bio je to prvi poraz Carla Ancelottija otkad je preuzeo Everton. City je treći s 11 bodova manje od vodećeg Liverpoola i jednim bodom manje od Leicestera.

'Fenjeraš' Norwich i Crystal Palace su igrali 1-1, dok je West Ham kod kuće deklasirao Bournemouth s 4-0.

Božić i Novu godinu čitateljima tportala čestitaju Nenad Bjelica, Massimo, braća Sinković, Gordan Jandroković…