poljski kup

Legia na hrvatski pogon do 19. naslova pobjednika Kupa

02.05.2018 u 18:48

Nogometaši Legije pobjednici su poljskog Kupa nakon što su u finalnom susretu igranom u Varšavi pobijedili Arku Gdyniju 2:1, a za prvi pogodak Legije asistirao je hrvatski nogometaš Domagoj Antolić.

Za Legiju, koju vodi hrvatski stručnjak Dean Klafurić, to je rekordni 19. naslov pobjednika Kupa.

Legija je povela u 12. minuti golom Jaroslawa Niezgode na ubačaj bivšeg igrača Dinama.

Na 2:0 je povisio Cafu u 29. minuti, a možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 71. minuti kada je Arka ostala s igračem manje nakon što je zbog oštrog prekršaja isključen Grzegorz Piesio.

Zbog bakljade Legijinih navijača utakmica je dva puta prekidana pa se igralo čak 10 minuta sudačke nadoknade. U posljednjim trenucima susreta Arka je smanjila poraz golom Dawida Soldeckog.

Antolić je za Legiju odigrao cijeli susret, dok je bivši hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva ušao u igru u 89. minuti ali zbog nadoknade vremena ipak je igrao više od deset minuta.