Bez pardona

Legenda Hajduka Vilson Džoni dan nakon šokantnog poraza od Varaždina majstorski spustila igračima, a dotakla se na poseban način i Torcide

17.06.2020 u 14:42

Vilson Džoni, legenda Hajduka, dan nakon šokantnog poraza Hajduka od Varaždina na praznom Poljudu, za tportal se osvrnuo na učinak splitske momčadi u nastavku sezone

U prva dva kola nastavka sezone HT Prve lige Hajduk je uz puno sreće i pomoć VAR-a (video tehnologije) stigao do dvije pobjede i velikih šest bodova. Prvo je na Poljudu pao Inter 2:1 (Hajduk je gubio 0:1), a nakon toga u Puli Istra 1961. s minimalnih 0:1. No, šamar je stigao u 29. kolu kada su ih nadigrali nogometaši Varaždina 2:3 usred Poljuda i to nakon što su gosti vodili 0:3 pred kraj prvog poluvremena. Šok i nevjerica zavladala je Splitom iako neki bolji poznavatelji 'baluna' nisu bili iznenađeni.

Činjenica jest da bi ovaj poraz mogao biti ključan u borbi za drugo mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka…

'Takav poraz se svakome može dogoditi, a ja vam samo mogu reći da je po meni Hajduk najbolja momčad u Hrvatskoj, nakon Dinama naravno. Varaždin je odigrao jako dobru utakmicu i uzeli su nam tri boda, ali po meni to nije nikakva tragedija. Eto, dogodilo se i treba ići dalje jer to ne znači ništa. Pa ima još sedam kola do kraj sezone i uvjeren sam da će Hajduk brzo opet biti pravi i da će na kraju biti drugi na ljestvici', kazao je za tportal 69-godišnji Vilson Džoni koji je dres Hajduka nosio od 1968. do 1978. godine.

Osvrnuo se legendarni Džoni i na činjenicu da Hajduk nije briljirao u prva dva kola nastavka sezone i da je imao puno sreće.

'Istina, ali znate kako se kaže: sreća obično prati junake!'

Kratko se još jednom osvrnuo na poraz od Varaždina ispričavši nam kako je bio u šoku.

'Propustio sam prvo poluvrijeme i pitam koji je rezultat. Kad su mi rekli 3:0 mislim si lagana pobjeda, a kad ono šok. Baš me neugodno iznenadilo. Mislim da je Hajduk malo, malo podcijenio Varaždin. Znam ja kako to ide, igrači su pomislili nešto tipa 'igramo u Splitu, neš' ti Varaždina', a to u nogometu ne prolazi. Pobjeda baš nikada nije sigurna.

Za kraj je rekao i veliku istinu od koje Hajduk ne može pobjeći, a to su prazne tribine.

'Jako dobro znam što govorim, dobro znam što Hajduku znače navijači, a za mene ne postoje bolji od Torcide. Nažalost, zbog suspenzije navijači ipak nisu mogli na utakmicu protiv Varaždina, ali ja sam uvjeren kako će u nastavku sezone upravo na krilima navijača Hajduk biti drugi. Ta potpora je ključna', završio je Vilson Džoni.