NBA

LeBronov rekord sezone, Bryant spasio Lakerse

04.04.2012 u 09:06

Košarkaši Miami Heata su pobjedom nad Philadelphia 76ersima, 99:93, osigurali mjesto u doigravanju najjače lige svijeta – NBA

LeBron James je u odsustvu Dwyanea Wadea povukao Heat ka pobjedi ubacivši osobni rekord sezone od 41 koša. Njemu se s 19 poena priključio Mario Chalmers dok je Chris Bosh ubacio dva manje. Wade je propustio utakmicu zbog lakše ozljede lijevog koljena, ali trebao bi biti spreman za derbi protiv Oklahoma Cityja koji je na rasporedu u srijedu. Zanimljivo, Miami je ove sezone, bez Wadea, na omjeru pobjeda i poraza 9-1.

Kod gostiju je Evan Turner ubacio 26, a Lou Williams 18 koševa. Andre Iguodala je zabio 11 prije nego li je napustio parket u trećoj četvrtini zbog ozljede oka.

Kobe Bryant je tricom 6.8 sekundi prije kraja spasio stvar za Los Angeles Lakerse koji su umalo prokockali 17 poena prednosti protiv New Jersey Netsa. Početkom posljednje četvrtine Lakersi su imali +12, a onda je Deron Williams predvodio Netse u seriji 18-6, kojom su minutu i pol prije kraja došli do izjednačenja. No onda je spomenuti Bryant ubacio svoj 24. koš (trica) na susretu kojim je donio Lakersima 91:87 pobjedu. Pau Gasol imao je 22 poena i 12 skokova, a Ramon Sessions 19 i 11. Goste je s 20 poena predvodio Williams

I dok Netsi nisu uspjeli napraviti veliki preokret, to je za rukom pošlo Indiana Pacersima koji su nadoknadili 17 poena zaostatka za New York Knicksima iz drugog poluvremena. Posljednja četvrtina završila je rezultatom 40:17 u korist domaćih košarkaša, a Danny Granger je pritom ubacio 14 od svojih 27 poena u večeri. Paul George dodao je 12 u posljednjoj dionici.

Knicksima, koji su bez Amarea Stoudemirea i Jeremyja Lina, nisu pomogla ni 39 poena Carmela Anthonyja što mu je osobni rekord ove sezone. Ovim porazom Njujorčani su pali na omjer pobjeda i poraza 9-3 otkako je momčad preuzeo privremeni trener Mike Woodson

San Antonio Spursi razbili su u gostima Cleveland Cavalierse sa 125:90. 'Krvnik' bivše momčadi LeBrona Jamesa bio je njihov također bivši igrač – Danny Green. Današnji član Spursa, kojeg su Cavaliersi otpustili na kraju prošle sezone, ubacio je 19 poena, a isto je toliko dodao i francuski razigravač Tony Parker. Tim Duncan, Manu Ginobili i spomenuti Parker su većinu posljednje dionice proslijedili na klupi kako bi se odmorili za susret protiv Bostona u srijedu.

Spomenimo još da je Detroit Pistons u svojoj dvorani slavio sa 102:95 protiv Orlando Magica, koji su igrali bez svoja tri najbolja igrača: Dwighta Howarda, Jameera Nelsona i Ryana Andersona. U njihovom odsustvu Glen Davis ubacio je osobni rekord karijere od 31 poena. Ovo je bio četvrti uzastopni poraz Magica.

10. Phoenix 53 27 26
11. Minnesota 55 25 30