NBA LIGA

LeBron, George i Curry prebacili 40 koševa, Šarić slavio novu pobjedu

06.12.2018 u 10:09

Hrvatski košarkaš Dario Šarić sinoć je upisao skromnih osam koševa u pobjedi svojih Minnesota Timberwolvesa, dok je večer izuzetno plodna bila za LeBrona Jamesa, Stephena Curryja i Paula Georgea koji su sva trojica imali učinak iznad 40 koševa.

Minnesota Timberwolves su sa 121-104 bili bolji od Charlotte Hornetsa, a Šarić je odigrao 21 minutu i u tom je vremenu zabio osam koševa (šut iz igre 3/8, trice 2/3) i dodao sedam skokova te jednu asistenciju.

Karl-Anthony Towns je bio najbolji strijelac Minnesote sa 35 koševa i 12 skokova i predvodio je seriju od 22-2 kojom je Minnesota stigla vodstvo Hornetsa od 96-93 i povela.

Paul George je pogodio tricu 3.1 sekunde prije kraja utakmice i tako donio pobjedu Oklahoma City Thunderu u gostima nd Brooklyn Netsima od 114-112. George je utakmicu završio sa 47 koševa.

Thunder je uspio nadoknaditi zaostatak od 23 koša. Russell Westbrook je dodao 21 ubačaj, 17 asistencija i 15 skokova za svoj 108. triple-double u karijeri, zahvaljujući čemu je prestigao Jasona Kidda na trećem mjestu na NBA-ovoj listi svih vremena. Sada mu nedostaje 30 triple-doubleova da prestigne Magica Johnsona, koji je na drugom mjestu, i 73 da sruši rekord Oscara Robertsona (181).

LA Lakers su kod kuće sa 121-113 bili bolji od San Antonio Spursa, a LeBron James je zabio 42 koša. Kyle Kuzma je dodao 22 koša za Los Angeles kojem je ovo četvrta uzastopna pobjeda. Ivica Zubac nije ulazio u igru za Los Angeles. DeMar DeRozan je predvodio Spurse sa 32 koša, dok je Rudy Gay ubacio 31.

Golden State Warriors su sa 129-105 u gostima svladali Cleveland Cavalierse, a Stephen Curry je ubacio 42 koša. Kevin Durant je dodao 25 za Warriorse koji su gubili 64-58 na poluvremenu prije nego su u trećoj četvrtini zabili 37 koševa za vodstvo od devet. Ante Žižić nije ulazio u igru za Cleveland kojeg je predvodio Colin Sexton sa 21 poenom.

Denver Nuggets su nakon produžetaka sa 124-118 svladali u gostima Orlando Magic, a Jamal Murray je za sedmu uzastopnu pobjedu svoje momčadi ubacio 31 koš i upisao osam asistencija.

Toronto Raptors su sa 113-102 nadigrali gostujuće Philadelphia 76ers-e, a predvodio ih je Kawhi Leonard sa 36 koševa, devet skokova i pet ukradenih lopti.

Washington Wizards su u gostima sa 131-117 bili bolji od Atlanta Hawksa najviše zahvaljujući Bradleyu Bealu koji je zabio 36 koševa.

Milwaukee Bucks su sa 115-92 pobijedili Detroit Pistonse, a Eric Bledsoe je predvodio pet igrača pobjedničke momčadi koji su upisali dvoznamenkasti učinak sa 27 koševa. Kod Pistonsa je najbolji bio Blake Griffin sa 31 košem, sedam skokova i četiri asistencije.

Memphis Grizzlies su sa 96-86 bili bolji od LA Clipperse kojima je prekinut niz od pet pobjeda, a New Orleans Pelicans su sa 132-106 pobijedili Dallas Maverickse.