serie a

Lazio uvjerljiv kod Cagliarija; Mourinhova Roma do minimalne pobjede protiv Atalante, ali sada se bodovno izjednačila s klubom iz Bergama

05.03.2022 u 23:46

Nogometaši Lazija su s uvjerljivih 3:0 slavili na gostovanju u Cagliariju, u posljednjoj subotnjoj utakmici 28. kola talijanske Serie A.

Lazio je poveo u 19. minuti, kad je Ciro Immobile iskoristio kazneni udarac. Alberto je u 42. minuti udvostručio prednost gostiju, a u 62. minuti je Felipe Anderson ispremiješao domaću obranu te preciznim udarcem postavio konačnih 3:0.

Toma Bašić je za Lazio igrao od 88. minute. Samo minutu poslije je zbog drugog žutog kartona isključen Crnogarac Adam Marušić.

Rimljani su došli na bod zaostatka za Atalantom i Romom.

Nogometaši Rome s minimalnih su 1:0 (1:0) svladali Atalantu na Olimpicu. Odlučujući pogodak postigao je Tammy Abraham u 32. minuti.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić bio je u početnoj postavi Atalante, ali ga je na poluvremenu Gian Piero Gasperini zamijenio Murielom.

Obje momčadi su utakmicu završile sa desetoricom igrača, jer su u samoj završnici druge žute kartone dobili De Roon kod Atalante i Mkhitarjan kod Rome.

Nogometaši Udinesea u subotu su pred svojim navijačima svladali Sampdoriju sa 2:1 (2:1). Sva tri pogotka pala su u prvih 13 minuta utakmice. Španjolac Gerard Deulofeu je već u 3. minuti doveo Udinese u vodstvo. U 12. minuti je 19-godišnji branič Destiny Udogie pogodio za 2:0, a već u sljedećoj akciji Sampdoria je smanjila na 2:1 preko Caputa. To je bio i konačan rezultat.