• Objavljeno 22.04.2009 u 10:49
Kobe Bryant

Kobe Bryant

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

LA Lakersi i Cleveland Cavaliersi su stigli u drugim utakmicama doigravanja do novih pobjeda protiv Portland Trail Blazersa (119:109) odnosno Detroit Pistonsa (94:82)

Cleveland Cavaliersi ostvarili su u utorak vodstvo od 29 koševa u četvrtoj četvrtini i zadržali Detroit Pistonse do kraja utakmice na 94:82 te tako poveli 2-0 u doigravanju u Istočnoj konferenciji.

LeBron James je predvodio Cleveland sa 29 pogodaka i 13 skokova. Cleveland je vodio 79:50 na početku četvrte četvrtine, a onda su Pistonsi ostvarili seriju 27-5 da bi se približili na samo sedam razlike 3:51 minute do kraja. James je tada zabio dva slobodna bacanja za pobjedu Cavaliersa.

Los Angeles Lakersi i Portland Trail Blazers također su ubilježili pobjede u doigravanju u utorak.

Lakersi su svladali Utah Jazz 119:109 za vodstvo od 2-0 u doigravanju u Zapadnoj konferenciji. Kobe Bryant je zabio 26 pogodaka a Pau Gasol 22 za Los Angeles. Deron Williams je zabio 35 za Utah, koji dočekuje na svom terenu Lakerse u četvrtak.

Portland je svladao Houston Rocketse 107:103 zahvaljujući Brandonu Rayu i njegovih 42 koša te LaMarcusu Aldridgeu sa 27 pogodaka i 12 skokova. Aaron Brooks je predvodio Houston Rocketse sa 23 pogotka, a Von Wafer je dodao 21.