OBJEKTIVNI IGRAČI

Lacković: Slabo drugo poluvrijeme stajalo nas je poraza

22.01.2012 u 22:52

Hrvatska je doživjela prvi poraz na Europskom rukometnom prvenstvu. Od Balića i društva bili su bolji Španjolci 24:22 koji su do pobjede došli u zadnjim trenucima utakmice. U taboru Hrvatske svjesni su da utakmicu protiv 'Furije' nisu odigrali na razini kakva se očekuje

Nakon prvog poraza na prvenstvu, pred kamere HTV-a hrabro su stali Ivan Čupić i Blaženko Lacković koji su kratko još vrući prokomentirali ogled protiv Španjolske.

'Znali smo da nas čeka ovakva utakmica s jakim obranama. Cijela utakmica je bila u egalu, loše otvorili, ali se vratili. Španjolci su se vratili i stiglo je psihološko opterećenje. Par sudačkih odluka, isključenje kada je bilo bitno i tu su oni prelomili', kazao je Čupić na kojeg se nadovezao Lacković

'Španjolci nas nisu iznenadili svojom obranom jer smo znali da će agresivno krenuti. Bilo je trenutaka kada smo trebali prelomiti utakmicu, no napravili smo previše tehničkih grešaka. Nismo odigrali dobro drugo poluvrijeme. Svima nam je teško, Španjolska je jaka, od njih se može izgubiti. Prvo poluvrijeme smo igrali dobro, u drugom smo dobro krenuli, ali na kraju smo pali. Španjolci su odigrali jako dobru utakmicu, a mi nismo imali snage da napravimo taj korak koji je potreban za pobjedu'

Na kraju su i jedan i drugi istakli kako im je žao zbog navijača koji su u velikom broju došli bodriti hrvatsku reprezentaciju.

'Navijači su nas bodrili te nas vraćali kad je to bilo potrebno. Danas nismo bili pametni', kazao je Lacković te najavio sljedeći ogled koji igramo protiv Francuske.

'Francuzi na ovom prvenstvu su nešto lošiji i očekujem puno borbe, a utakmica će se kao i obično odlučivati u posljednjim trenucima', zaključio je Lacković.