NBA LIGA

LA Lakersi napokon pokazali svoju ekstra-klasu

05.11.2012 u 08:43

Došla je i ta večer - košarkaši Los Angeles Lakersa su pobijedili. Žrtvu su pronašli u Detroitu na kojem su očigledno iskalili sav bijes i pobijedili s uvjerljivih 108:79

Podsjetimo, Lakersi su izgubili svih osam predsezonskih utakmica, kao i tri uvodne u osnovnom dijelu sezone. No, slabašni Detroit nije bio pravi suparnik, te je tijekom treće četvrtine zaostajao i preko trideset poena za Lakersima.

Kobe Bryant se stavio u potpunu službu momčadi, te je uglavnom odlučio razigravati svoja dva centra - Dwighta Howarda i Paua Gasola. Uputio je Kobe samo deset šuteva, a ukupno je zabio 15 poena, ali je imao i sedam skokova, te osam asistencija (u izostanku Stevea Nasha). Statistički je prvi igrač bio Howard sa 28 poena, sedam skokova i tri blokade, uz odličan šut 12-14, makar su u pitanju mahom bila zakucavanja.

Iznenađenje večeri su priredili košarkaši Atlante koji su pobijedili lanjskog finalistu, Oklahoma City, i to na gostujućem parketu sa 104:95. Atlanta je uz to morala igrati bez svog ponajboljeg igrača Josha Smitha, ali niti ta činjenica nije zasmetala. Al Horford je bio odličan pod koševima, te je zabio 23 poena uz 12 skokova, dok je Jeffe Teague dodao 16 koševa uz pet asistencija. Najbolji strijelac Thundera je bio ovoljetno pojačanje Kevin Martin sa 28 poena, uz šut za tri poena 6-8. Za Oklahomu je ovo drugi poraz sezone, a opet je momčad gurao prema natrag Russell Westbrook koji je potrošio čak 18 lopti za samo pet uspješnih šuteva.

Nakon -10 na poluvremenu Orlando je u nastavku razbio Phoenix i pobijedio 115:94. U trećoj četvrtini su igrači Orlanda imali sjajnu napadačku dionicu, te su u tih 12 minuta zabili čak 40 poena. Najbolji su igrači kod Orlanda bili J.J. Redick sa 24 poena, te Glenn Davis sa 22 poena, osam skokova i pet asistencija.

U drugom poluvremenu je i Toronto slomio Minnesotu za 105:86 pobjedu, no treba reći da Minnesota igra bez stožernih igrača, Lovea i Rubija, pa je Andrej Kirilenko (17 poena, šest skokova, te po tri asista i blokade) bio premalo za uspjeh gostiju.