• Zadnja izmjena 15.01.2010 22:12
  • Objavljeno 15.01.2010 u 21:30
Thomas Guidarelli 10, Jordan Parise 1; Medveščak _ Klagenfurt

Izvor: Cropix / Autor: CROPIX / Nenad Dugi

Hokejaši Medveščaka upisali su i treću uzastopnu pobjedu, a sa 4:2 (2:0, 0:0, 2:2) pao je prvak KAC iz Klagenfurta. Junak pobjede bio je vratar Robert Kristan koji je branio nemoguće

Nakon pobjeda nad Jesenicama i Olimpijom, hokejaši Medveščaka su u 43. kolu EBEL Lige svladali KAC iz Klagenfruta sa 4:2 (2:0, 0:0, 2:2) i nanijeli prošlogodišnjim prvacima šesti uzastopni poraz. Ono što je još važnije, 'medvjedi' su izravnom suparniku za sedmo mjesto pobjegli za pet bodova.

Nakon slabijeg ulaska u utakmicu, 'medvjedi' su se sredinom prve trećine probudili i preko Letanga i TJ Guidarellija, u samo 35 sekundi, stigli do ogromna dva gola prednosti. Nakon 'blitzkriega' pred golom KAC-a, imali su naši igrači još nekoliko prigoda, ali nisu uspjeli iskoristiti zbunjenost gostiju. Nakon nekoliko minuta gosti su se probudili, ali na svu sreću i slovenski vratar na golu Medveščaka Robi Kristan. Jednostavno, bio je nepremostiv, a pravo je čudo što je i koliko puta uspio zaustaviti i u drugoj trećini.

U 48. minuti utakmice, Medveščak je preko Roka Jakopiča stigao do 3:0 i tada se činilo da je pitanje pobjednika riješeno. Ipak, gosti nisu mislili tako, a pomogao im je i Brumercik koji je nasrnuo na suparnika i ostavio svoju momčad pet minuta s igračem manje. Gosti su tu prednost vrlo brzo iskoristili i preko Craiga vratili se u utakmicu.

Iako su domaćini imali primjedbe na suđenje mađarskog suca Gebeija, on ih je sačuvao potpune neizvjesnosti jer poništio je gol gostiju zbog ometanja Kristana. Agresivnost KAC-a isplatila se u 56. minuti kada je Hundertpfund smanjio na 3:2. U jeku napada gostiju, kada su povukli i vratara, veliku pobjedu Medveščaka potvrdio je Joel Prpić, koji je u 60. minuti udarcem s plave linije i kroz noge protivniku postavio konačnih 4:2. Naravno, i razveselio prepunu Ledenu dvoranu Doma sportova.

Sljedeću utakmicu Medveščak igra na svom ledu, u nedjelju u 17.30 sati, a suparnik mu je momčad Black Wingsa iz Linza.