BUNDESLIGA

Kramarić zabio dva gola, novi kiks Nike Kovača, Bayern se provukao

18.02.2017 u 18:25

U 21. kolu Bundeslige Hoffenheim je kod kuće svladao posljednjeplasirani Darmstadt 2:0, a oba gola zabio je hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić

Kramarić je ušao u igru u 50. minuti i nepunu minutu kasnije mogao se upisati u strijelce, ali njegov pokušaj glavom nije bio precizan. No, u 64. minuti Kramarić pogađa za vodstvo Hoffenheima, a pobjedu je potvrdio u sudačkoj nadoknadi (90+3) golom iz penala.

Andrej Kramarić je najkorisniji igrač Hoffenheima ove sezone sa 6 golova i 6 asistencija.

Za Darmstadt je od 57. minute igrao hrvatski napadač Antonio Čolak.

Eintracht iz Frankfurta, kojeg vodi hrvatski trener Niko Kovač, upisao je drugi uzastopni poraz, kod kuće je izgubio od Ingolstadta 0:2. Gosti su poveli golom Romaina Bregeriea u 26. minuti. Eintracht je u 56. mogao izjednačiti iz penala kojeg je izborio hrvatski napadač Ante Rebić. No, udarac Hasebea obranio je gostujući golman. Neiskorišteni penal gosti su kaznili u 69. minuti, a strijelac je bio Pascal Gross s bijele točke.

Eintracht je skoro 50 minuta imao igrača manje, jer je u 34. minuti isključen stoper David Abraham. U 81. i Ingolstadt je ostao s desetoricom na terenu.

Borussia Dortmund je lako dobila Wolfsburg 3:0, a vodeći Bayern, koji je u srijedu u Ligi prvaka razbio Arsenal 5:1, u Berlinu je izvukao remi pogotkom Lewandowskog u šestoj minuti sudačke nadoknade (90+6). Hertha je bila u vodstvu od 21. minute kada je zabio reprezentativac BiH Vedad Ibišević.