SAMO ZA TPORTAL

Kramarić 'krvnik' Lyona kao i Olić: Sanjao sam ovakve utakmice

08.11.2018 u 11:21

Napadač hrvatske reprezentacije i njemačkoh Hoffenheima, Andrej Kramarić vraća se u formu, a tri gola u dva okršaja s Lyonom potvrda su toga

Lyon i Hoffenheim u četvrtom kolu Lige prvaka odigrali su 2:2 na Gerlandu, iako je domaćin imao 2:0 i igrača više. Jedan od tvoraca preokreta bio je naš Andrej Kramarić, koji je zabio gol i upisao asistenciju. A i prije dva tjedna upisao se na listu strijelaca s dva gola protiv istog suparnika.

Tako je Kramarić ponovio uspjeh Ivice Olića, koji je također zabio tri gola, s time da je 'Ola' to napravio u samo jednoj, uzvratnoj utakmici polufinala ovog natjecanja, u sezoni 2009/10.

• +4
Hoffenheim - Olympique Lyon Izvor: Licencirane fotografije / Autor: RONALD WITTEK / EPA

'Lavovi' su poveli u 20. minuti golom Nabila Fekira iz akcije u kojoj je domaćin tri puta opasno prijetio, a tek je Fekir zabio. Prvo je Mendy pogodio vratnicu, potom je Ndomdepe pucao, Oliver Baumann obranio, da bi Fekir iz trećeg pokušaja pospremio loptu u mrežu. Osam minuta kasnije već je bilo 2:0. Ndomdele je pucao, a lopta je pogodila njemačkog stopera, promijenila smjer i završila u golu.

U 51. minuti gosti su ostali s igračem manje, nakon što je isključen Kasim Nuhu, no u 65. minuti su se golom Andreja Kramarića vratili u život.

Hrvatski napadač je povukao loptu gotovo s centa i udarcem s ruba kaznenog prostora svladao Anthonyja Lopesa. Neumorni Nijemci su u trećoj minuti nadoknade uspjeli izjednačiti, a u akciji je sudjelovao i Kramarić. Hrvatski reprezentativac je ubacio iz slobodnog udarca, Joelinton prebacio glavom na drugu vratnicu, gdje je Pavel Kaderabek zabio za 2:2.

'Mogu samo reći da sam sretan što imam tri gola u Ligi prvaka. Naravno, svi mi nogometaši sanjamo igrati te tekme protiv top ekipa, a kamoli zabijati. Imamo još dvije tekme do kraja natjecanja u skupini (op.a protiv Šahtara na domaćem stadionu te u gostima kod Manchester Cityja), moguće je svašta. Ima nade i da prođemo u osminu finala Lige prvaka, ali nama je najvažnije da ne budemo zadnji u skupini, odnosno da 'prezimimo' u Europi', rekao je za tportal Andrej Kramarić.

I onda, tko zna, možda ga - ako izbore nastavak natjecanja u Europskoj ligi, zapadne i njegov Dinamo.