BUNDESLIGA

Kramarić asistirao; Hoffenheim upisao prvi poraz u sezoni

28.01.2017 u 18:42

Hoffenheim je 18. kolu njemačkog nogometnog prvenstva doživio prvi poraz. Izgubio je na gostovanju kod Red Bull Leipziga 2:1, a naš Andrej Kramarić asistirao je Amiriju za gol gostiju

Hoffenheim je poveo u 18. minuti, a strijelac je bio Nadiem Amiri na asistenciju Andreja Kramarića, koji je igrao do 63. minute.

Leipzig je poravnao na 1:1 golom Tima Wernera u 38. minuti. No, u nastavku Hoffenheim je imao pola sata igrača manje jer je SandroWagner u 60. minuti isključen, a Leipzig je to uspio iskoristiti te je golom Marcela Sabitzera u 77. minuti došao do pobjede.

Kramarić je ove sezone među najkorisnijim igračima Hoffenheima zabio je četiri gola uz šest asistencija.

Vodeći Bayern je u gostima kod Werdera slavio 2:1, te je zadržao tri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Leipzig. Bavarci su na poluvremenu vodili 2:0 golovima Robbena (30) i Alabe (45), a jedini pogodak za Werder zabio je Max Kruse (53).

U derbiju začelja Ingolstadt je na domaćem terenu svladao HSV 3:1, a posljednjeplasirani Darmstadt je kod kuće izgubio od Kölna 1:6.

Hrvatski napadač Antonio Čolak, koji je član Darmstadta, ušao je u igru u 68. minuti, a u 82. se mogao upisati u strijelce, ali je njegov udarac glavom bio trunku neprecizan.

Dan ranije Eintracht našeg Nike Kovača je u Gelsenkirchenu pobijedio Schalke 1:0, a pogodak odluke zabio je Alexander Meier u 33. minuti. Eintracht je ovom pobjedom skočio na treće mjesto i trenutno može sanjati o plasmanu u Ligu prvaka, a prošle sezone je jedva izborio opstanak.