PREKINUO POST

Kovačić zabio za Inter, pa pretrpio gadne 'batine' na terenu

15.12.2014 u 23:18

U posljednjem susretu 15. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na gostovanju pobijedio Chievo 2-0, a prvi pogodak na utakmici postigao je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić

Hrvatski veznjak  je iskoristio pogrešku u domaćoj obrani i među strijelce se upisao u 19. minuti. Bio je to njegov treći gol ove sezone, a prva dva je zabio u rujnu protiv Palerma (1:1) i Sassuola (7:0). Pogodak je postigao i Andrea Ranocchia u 55. minuti. Sve nade domaćina u moguće čudo ugasle su u 72. minuti kada je Ruben Botta dobio crveni karton.

Kovačić je bio apsolutno najbolji igrač Intera, ali i glavna meta suparničkih igrača. U prvom poluvremenu čak su tri igrača Chieva dobila žute kartone zbog oštrih prekršaja nad hrvatskim veznjakom. Požutili su Mariano Izco, Boštjan Cesar i Riccardo Meggiorini. Kovačić je igrao do 81. minute kada ga je zamijenio Osvaldo.