Kovač nakon poraza od Meksika: Ne znam zašto smo pali...

24.06.2014 u 00:35

• +26

SP u nogometu, Hrvatska - Meksiko

Izvor: Guliver/Getty Images / Autor: Michael Steele/Getty Images

Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Niko Kovač nakon poraza od Meksika 1:3 bio je poprilično razočaran jer njegovi igrači nisu uspjeli izboriti osminu finala

Kako i ne bi kada se igra Hrvatske te san o prolasku među 16 najboljih selekcija raspala u svega tri minute kada su nogometaši Meksika na brzinu zabili dva gola.

'Čestitam Meksiku jer su kroz 90 minuta pokazali da su bolja momčad. Zabili su nam dva gola iz prekida, a upravo tako smo mi željeli zabiti. To je tako kada je utakmica na vagi, tada odlučuju detalji', kazao je mirnim glasom Kovač u mikrofon HRT-a.

Na pitanje kako to da je Danijel Pranjić zaigrao u veznom redu kazao je:

'Igrali smo u formaciji 1-4-1 jer smo dosad imali problema na lijevoj strani. Tim potezom želio sam Olića osloboditi defanzive da ga imamo naprijed. Kasnije smo stavili Pranjića na beka i nije uspjelo… Na kraju smo se otvorili i vidjeli ste koliko je Meksiko kvalitetna momčad. Do prvog gola smo odigrali dosta dobro i kompaktno, a od pravih šansi Meksiko je tek imao onu gredu.'

Za nagli pad igre Hrvatske u drugom poluvremenu Kovač nije imao objašnjenje:

'Vidjelo se da je protivnik imao respekt jer nisu išli u presing kao što to rade inače. U drugom poluvremenu, ne znam zašto, smo fizički pali. No moramo reći da je Meksiko bio kvalitetniji i čestitam im.'

Posebna priča su Rakitić i Modrić koji su igrali predaleko od gola. Opet ništa od klasičnog defanzivnog veznog?

'Čujte, to je tako u nogometu. Kada sve ide dobro, onda je sve u redu… Smatram da je to najbolje za nas, ja sam izbornik i ja odlučujem što i kako. Ako netko ima drukčije mišljenje, ja to poštujem. Sretni smo što smo bili ovdje i što smo u prve dvije utakmice razveselili navijače u Hrvatskoj. Glavu gore i idemo kući. Imali smo imperativ pobjede i jednostavno nismo u drugom poluvremenu bili pravi. Pokušali smo sve i protivnik je jednostavno bio bolji', završio je Kovač, usput zahvalivši navijačima koji su ih došli bodriti u daleki Brazil.