WENGEN ZA KRAJ KARIJERE

Kostelić osvojio bodove pa sve iznenadio: Ovo je moja zadnja utrka!

13.01.2017 u 14:53

Najbolji hrvatski skijaš svih vremena Ivica Kostelić službeno je u Wengenu, svom omiljenom skijalištu gdje je ostvario četiri pobjede u slalomu i dvije u kombinaciji, rekao cijelom svijetu kako mu je to bila zadnja utrka u karijeri!

Na skijalištu u švicarskom Wengenu 37-godišnji Ivica Kostelić uspio je osvojiti bodove u kombinaciji (bio je 22 s 3,10 sekundi zaostatka za Švicarcem Hintermanom), a prije nego se spustio na jednoj od svojih omiljenih staza, između vožnje slaloma i spusta, na televiziji ARD hrabro je kazao:

'Da, gotovo je! Ovo je moja posljednja utrka u karijeri.'

Svojom izjavom za ARD Ivica je šokirao svoje obožavatelje, a podsjetimo kako je isto rekao i nedavno na Sljemenu. Naravno, Ivica je mislio kako mu je ovo sigurno bio zadnji nastup u Wengenu, a očito mu bolno koljeno ne dopušta skijanje na ovakvoj razini pa je požurio s odlaskom u mirovinu.

Na koncu je Švicarac Niels Hinterman pobjednik kombinacije u Wengenu dok je Ivica Kostelić zauzeo 22. mjesto, Filip Zubčić 30., a Istok Rodeš 32. mjesto.  Vrijeme Ivice Kostelića je 2:29.68 (+3,10 sekundi), Filipa Zubčića je 2:31.80 (+5,22) , dok je Rodeš utrku završio s vremenom 2:32.01 i zaostatkom od 5,43 za pobjednikom. Max Ullrich je zauzeo 36. mjesto s vremenom 2:33.85 (+7,27).

Tako ispad kako je Kostelić odlučio upravo u Wengenu završiti svoj nastup u Svjetskom kupu. Mladi Zubčić je imao peh u utrci spusta, odmah na startu je ostao bez jednog štapa.

Hinterman je do svog prvog postolja stigao zahvaljujući sjajnoj vožnji u spustu i vremenu 2:26.58. Drugo mjesto zauzeo je Francuz Maxence Muzaton s vremenom 2:26.84 (+0,24), dok je treći Austrijanac Frederic Berthod s vremenom 2:26.93 (+0,35)