Kostarika preko Italije do osmine finala

20.06.2014 u 17:54

• +12

SP u Brazilu, Kostarika - Italija

Izvor: Reuters / Autor: Dominic Ebenbichler

U Recifeu od 18 sati utakmicu drugog kola na Svjetskom prvesntvu u Brazilu igraju Italija i Kostarika. Tekstualni prijenos pratite na tportalu

Kostarika: Navas, Gonzalez, Umana, Borges, Duarte, Bolanos, Campbell, Ruiz, Diaz, Gamboa, Tejeda
Italija: Buffon, Chiellini, Darmian, Thiago Motta, Candreva, Abate, Marchisio, Balotelli, Barzagli, De Rossi, Pirlo

ITALIJA - KOSTARIKA 0:1

90+4' - kraj utakmice, Kostarika je u osmini finala
90+2' - sjajan pokušaj Brenesa iz daljine, ali ipak pored vratnice Buffonova gola
90' - četiri minute sudačke nadoknade
90' - korner Cercija, a loptu je Cassano slabo zahvatio iz blizine
86' - 11. zaleđe Talijana na utakmici, otišla je u nepovrat nova situacija koja je obećavala
81' - ukazao se prostor za Talijane, ali je Insigna s 18 metara opalio nebu pod obalek
77' - lukava lopta Cassana za Balotellija, ali je Navas sve pratio i stigao prvi do lopte
73' - Prandelli je napravio sve tri izmjene, Talijani igraju u jako ofenzivnoj formaciji, ali nema pomaka, Kostarika bez problema otklanja moguće opasnosti
68' - Talijani gube živce, Balotelli je požutio
61' - Cassanov udarac je ublažio blok pa je jedva došao do kostarikanskog čuvara mreže
58' - Buffon je istrčavanjem prekinuo opasnu akciju Kostarikanaca
53' - Pirlov slobodnjak koji je iznudio Cassano iako nije bilo prekršaja, ali je Navas krajnjim naporom obranio
52' - Darmian s 20 metara s lijeva iskosa, ali je Navas spreman na taj izazov
50' - nakon kornera Gonzalez iz teške situacije šalje loptu glavom pored lijeve vratnice
46' - počelo je drugo poluvrijeme, Talijansi su uveli Cassana i sada igraju s dva napadača

45' - kraj prvog dijela
44' - 0:1 - GOOOOL - Šok za Talijane, ubačaj s lijeve strane, a Ruiz je uz pomoć grede šalje u mrežu

Gol Ruiza

43' - Campbell se dokopao lopte, sjurio u kazneni prostor, a nakon kontakta s Chiellinijem je pao, sudac se nije oglasio uz burne prosvjede Kostarikanaca koji su oštećeni
42' - Ruiz je pronašao usamljenog Daurtea koji okrenut leđima udara loptu glavom, ali preko gola
36' - odličan pokušaj Bolanosa s oko 20 metara, ali je Buffon jednako dobro reagirao
33' - opet je lopta stigla do Balotellija, talijanski napadač je razvalio iz prve s 17 metara, ali ravno u ruke Navasa
31' - briljantna lota Pirla, Balotelli je izbjegao zaleđe, prebacio golmana, ali pored gola
27' - Balotelli je spustio loptu na 20 metara, a Thiago Motta opalio daleko od gola
22' - Balotelli je pokušao nemoguće, proći između četvorice, talijanni još nisu zapucali
16' - opet nezgodno izveden korner, ali sada Buffon izbija loptu iz svog peterca
12' - puno pogrešaka u talijanskoj igri, i kad dođu do lopte brzo je izgube
7' - ubačaj iz kornera, Buffon nije dobro procijenio let lopte, ali Borges iz blizine puca preko grede
5' - Talijani čekaju na svojoj polovici, prepustili su inicijativu kostarikancima
1' - počela je utakmica

Italija je na papiru veliki favorit, ali bio je i Urgvaj pa im je Kostarika očitala lekciju. Mogu li Kostarikanci srušiti još jednog bivšeg svjetskog prvaka i plasirati se u osminu finala saznat ćemo nešto prije 20 sati. Inače, obje reprezentacije su u prvom kolu upisale pobjedu.