PROMJENA KALENDARA

Košarkaški turnir na OI 2028. kreće prije ceremonije otvaranja

21.08.2025 u 11:04

Bionic
Reading

Košarkaški turnir na Olimpijskim igrama 2028. u Los Angelesu započet će dva dana prije svečanog otvaranja 14. srpnja, priopćila je u srijedu Međunarodna košarkaška federacija (FIBA).

"Ova prilagodba omogućuje da se četvrtfinale igra dva dana, a također će osigurati da nijedna utakmica neće početi prije 12 sati, poboljšavajući cjelokupno iskustvo za igrače, momčadi, navijače i komentatore", priopćila je FIBA ​​nakon sastanka Izvršnog odbora.

Prema preliminarnoj verziji rasporeda natjecanja, koju su organizatori Olimpijskih igara 2028. objavili prošlog mjeseca, utakmica za bronačanu medalju i finale igrat će se 29. i 30. srpnja.

Košarkaško natjecanje održat će se u Inglewood Domeu, a američka muška i ženska reprezentacija pokušat će obraniti naslove pobjednika iz Pariza.

Natjecanje u košarci 3x3 trebalo bi započeti nakon ceremonije otvaranja.

Brojni drugi sportovi poput kriketa, nogometa, rukometa, hokeja na travi i ragbija sedam također bi trebali započeti prije ceremonije otvaranja.