PONIZILE GOSPIĆANKE

Košarkašice Novog Zagreba pobijedile sa 113 koševa razlike!

11.11.2013 u 09:51

Košarkašice Novog Zagreba ponizile su nekada moćni Gospić s nevjerojatnih 113 koševa razlike. Samo u prvih deset minuta 'Lupice' su ubacile 52 koša.

Znalo se da Gospić neće biti problematičan za Lupice, ali da će 'male Lupice' biti toliko nadmoćne, to je već druga stvar. Trener Ivanković odmarao je na ovoj utakmici Ciglar, Dabović, Ivanković, Pascua, Karčić i Komplet, tako da su priliku da zaigraju dobile Dojkić, Stojsavljević, Cigić, Kukolja i Sarjanović, sve odreda mlade igračice, od kojih tek Cigić ima veće prvoligaško iskustvo.

Već je 30 poena u košu Gospićanki (30:4) u prvih pet minuta nagovijestilo da ćemo imati rekordu večer u Trnskom. Čak 52 poena u prvoj četvrtini, 85 na poluvremenu i konačnih 141 poen je zasigurno rekord hrvatskih prvenstava. Valorizacija 195 naprema minus 52 dovoljno govori o razlici u kvaliteti, iako je čak 61 poen djelo najmlađih Lupica.

Šteta što je Ivana Dojkić nastupila načeta bolešću, koja ja posljedica putešestvija po Češkoj i Slovačkoj, njenih 16 poena u 16 minuta i čak 7 asistencija su svakako nešto što se rijetko viđa na našim terenima. Anja Kukolja je u svojih 13 minuta ugradila 5 poena i 8 asistencija i pokazala da je igrač istančanog osjećaja za proigravanje suigračica.

Trebec, Bura, Jurić, Bosilj i Raksanyi su odigrale svoju minutažu na najpošteniji mogući način, bacajući se i na 60 razlike za svakom loptom i boreći se kao da je u pitanju Euroliga.

Međutim, poseban prostor treba posvetiti najboljoj igračici današnje utakmice, i najboljoj igračici 5. kola A1 lige - Tihani Stojsavljević. Za nepunih 26 minuta ubacila je 29 koševa, a uz to je imala 12 skokova, 2 asistencije; šut iz igre 67%, za tricu 100% (1-1) i 100% šut sa linije slobodnih bacanja (4-4).

Tihana Stojsavljević ima samo 16 godina, ali njene predispozicije i njen košarkaški razvoj pokazuje da će uskoro na poziciji četvorke biti jedna od najtraženijih igračica u Europi. Uz Ivanu Dojkić, za Tihanu će se ubrzo otimati europski velikani. One su blago Novog Zagreba, i veliki trenerski uspjeh trenera Željka Ciglara

Tihana Stojsavljević je za 26 minuta provedenih u igri ostvarila učinak od 40 valorizacijskih poena. Isti je učinak, ali za 38 i pola minuta ostvarila Roje iz Splita, pa je tako Ivana Stojsavljević MVP ovog kola A1 lige. Sa samo 16 godina!