ph u košarci

Košarkaši Zadra lakoćom elimirali velikog suparnika, a za finale će se boriti protiv Gorice

14.05.2021 u 21:07

Košarkaši Zadra pobijedili su Šibenku na Baldekinu sa 86:65 (26:22, 14:15, 24:16, 22:12) i s ukupnih 2-0 u pobjedama se plasirali u polufinale doigravanja za prvaka Hrvatske

Šibenčani su samo jednom na utakmici bili u prednosti, na sredini druge četvrtine, a poluvrijeme su dočekali sa zadovoljavajućih tri koša zaostatka za favoriziranim gostima. No, Zadar je već u trećoj četvrtini serijom 15-0 došao do prednosti od 21 koša (62-41).

Devet minuta prije kraja Šibenčani su smanjili zaostak na devet koševa (55-64), ali su Zadrani novom serijom 15-0 prelomili utakmicu.

Kodi Justice s 20 koševa i Chinanu Onuaku s 19 poena bili su najbolji strijelci Zadra. Dominik Mavra je ubacio 14 koševa. Kod Šibenčana su najbolji bili Milija Milković s 21 poenom i James Freeman s 15.

Zadar će u polufinalu igrati protiv Gorice, koja bila bolja od Sonik Puntamike i svladala je u zadarskim Jazinama sa 56:54 (13:8, 12:17, 15:10, 16:19), i s ukupnih 2-0 plasirala se u polufinale doigravanja za prvaka Hrvatske.

U izjednačenoj utakmici s malim brojem ubačaja, gosti iz Velike Gorice su veći dio dvoboja imali prednost, a kad je ona narasla do 10 koševa (52:42) u 36. minuti, činilo se da momčad Josipa Sesara ima zajamčen prolaz u polufinale.

No, košem Runjića te tricama Vladovića i Petanija, Sonik Puntamika je za manje od dvije minute došla na samo dva koša zaostatka. Goričani su do kraja utakmice pogodili tek tri od šest slobodnih bacanja i domaća momčad je 10 sekundi prije kraja dobila priliku za pobjedu. Puntamika je dobro izradila poziciju za Sandra Rašića, ali je njegov šut za tricu bio neprecizan pa je ostalo 56:54.

Lovro Mazalin je sa 20 koševa i 11 skokova bio najbolji igrač utakmice, a Mate Kalajžić je za Goricu ubacio 13 poena. Strijelce Puntamike predvodio je Jakov Vladović s 14 poena, a Ante Gospić je imao 10 koševa i 11 skokova.

Drugi polufinalni par čine Split i Cibona.

Zadrani i Splićani imaju prednost domaćeg terena, a u finale će one dvije momčadi koje prve dođu do dvije pobjede.