PRIJENOS UŽIVO

Nakon loše početka Hrvatska čudesnom serijom osigurala drugu pobjedu

02.09.2017 u 18:59

Hrvatska košarkaška reprezentacija puno teže od očekivanog stigla je do druge pobjede na Europskom prvenstvu. U utakmici 2. kola skupine C Hrvatska je nadigrala Rumunjsku 74:58

Hrvatska - Rumunjska 70:58  (20:12, 22:17, 15:13, 17:16)

ČETVRTA ČETVRTINA

• 40' - gotova je utakmica. Hrvatska je pobijedila 74:58 nakon ne baš gledljive utakmice
  • 38' – dvije trice Hrvatske (Ukić i Šarić) odvode Hrvatsku na +16. Već sada možemo upisati drugu pobjedu hrvatskoj
  • 37' – nakon Žorićeve izgubljene lopte Moldoveanu zabija i spušta na 10 razlike
  • 36' - Krušlin zabija tricu za +14. Do kraja utakmice ostalo je 4:37
  • 35' – Trica Bogdanovića sa osam metara za 61:47! Nakon time outa naši igraju puno ozbiljnije
  • 34' – opet naši loše otvaraju četvrtinu. Rumunjska koristi greške i dolazi na 10 koševa zaostatka
  • Bogdanović nije ubacio niti jednu loptu iz igre u trećoj četvrtini. I dalje je na parketu iako je odmorio samo pet minuta...

TREĆA ČETVRTINA

• 30' – završena je treća četvrtina u kojoj su naši bili bolji 15:13. Većinu koševa postigli smo sa crte slobodnih bacanja
  • 28 ' - Hrvatska ima +16, najveće naše vodstvo (56:40)
  • 27' - trica 35-godišnjeg Popovića nakon dodavanja Bogdanovića za +13 Hrvatske
  • 26' – opet naši griješe u nekoliko navrata. U pet minuta ubacili smo samo sedam koševa
  • 23' – serija izgubljenih lopti naših. U tri minute jako malo koševa s obje strane
  • 21' – Žorić je ubacio svoj prvi koš, ali Rumunjska se ne predaje

DRUGA ČETVRTINA

• 20' - završeno je prvo poluvrijeme. Hrvatska vodi 42:29
  • 18' - trica 19-godišnjeg Dragana Bendera za naše najveće vodstvo +17
  • 16' – mini-serija Rumunja od 9:2. Izbornik Petrović u igru je stavio gotovo sve pričuvne igrače
  • 12' - trice Popovića i Bogdanovića za naše vodstvo 26:12. Naša serija je nakon koša Bogdanovića 28:2, nevjerojatno! Bogdanović je već ubacio 16 koševa.

PRVA ČETVRTINA

• 10' - naši rade seriju 20:2 uključujući tricu Popovića sa sirenom od ploče
  • 8' - tricom Bogdanovića naši rade seriju od 10:0 za izjednačenje, a kasnije je Šarić donio prvo naše vodstvo
  • 5' – prvi koš Hrvatske iz igre, tricu je zabio Dario Šarić
  • 4' - gotovo pune četiri minute naši košarkaši su bez koša i zaredali su s nekoliko pogrešaka
  • 3' - Baciu zakucava za 8:0 i ludilo u dvorani! Katastrofalan početak hrvatskih košarkaša protiv autsajdera turnira!
  • 2' - Na otvaranju Rumunjska s dvije trice vodi sa 6:0
  • Sve je spremno za početak utakmice. Startna petorka Hrvatske: Simon, Šarić, Ukić, Planinić i Bogdanović

HRVATSKA: #5 Filip KRUŠLIN, #6 Marko POPOVIĆ, #7 Krunoslav SIMON, #9 Dario ŠARIĆ, #10 Roko Leni UKIĆ, #11 Luka ŽORIĆ, #12 Darko PLANINIĆ, #17 Dragan BENDER, #25 Ivan BUVA, #27 Ivan RAMLJAK, #33 Marko TOMAS, #44 Bojan BOGDANOVIĆ

RUMUNJSKA: #4 Andrei MANDACHE, #6 Catalin PETRISOR, #8 Radu PALICIUC, #9 Vlad MOLDOVEANU, #10 Bogdan NICOLESCU,#11 Octavian CALOTA-POPA, #13 Alexandru OLAH, #14 Titus NICOARA, #15 Emanuel CATE, #25 Rolland TOROK, #26 Catalin BACIU, #32 Nandor KUTI

Podsjetimo, u utakmici prvog kola Eurobasketa izabranici Ace Petrovića su se poprilično mučili protiv Mađara (pobjeda 67:58), no danas imaju sjajnu priliku za popraviti dojam budući da će na drugoj strani stajati vjerojatno najlošija momčad prvenstva.

Treba reći kako je Rumunjska na otvaranju Eurobasketa poražena od Češke, koja igra bez nekoliko važnih igrača, sa 83:68. No, upozorenje Hrvatskoj svakako je podatak kako su se Rumunji još nekako držali u prvom poluvremenu, čak i dobili prvu dionicu. Nakon toga su zaredali pogreškama...