opet je napeto

'Kopljanici' slavili u De Klassikeru i vratili se u borbu za titulu

02.04.2017 u 16:54

U najvećem derbiju nizozemskog nogometa, poznatom kao De Klassieker, Ajax je u Amsterdamu pobijedio Feyenoord 2:1 i te šest kola prije kraja prvenstva smanjio zaostatak na samo tri boda

Ajax je uoči derbija imao šest bodova manje od vodećeg Feyenoorda, a pobjedom je prepolovio zaostatak šest kola prije kraja utakmice.

Bila je to utakmica u kojoj je domaćin dominirao od prve do posljednje minute i samo zahvaljujući raspoloženom golmanu  Bradleyju Jonesu Feyenoord nije doživio i teži poraz.

'Kopljanici' su poveli već u 50. sekundi utakmice fantastičnim pogotkom Lassea Schoenea. Danski reprezentativac je zabio iz slobodnog udarca s 35 metara pogodivši lijeve rašlje Feyenoordovog golmana. Za 2:0 je zabio David Neres u 36. minuti.

U drugom poluvremenu Ajax je promašio nekoliko sjajnih prilika, a najviše se ispromašivao Bertrand Traore koji je tri puta išao sam prema suparničkom golu, no sva tri puta je bio neprecizan.

U sudačkoj nadoknadi utakmice Michiel Kramer je ublažio poraz gostiju.

Šest kola prije kraja prvenstva Feyenoord ima 69 bodova, Ajax je drugi sa 66 bodova, a PSV Eindhoven na trećem mjestu ima 64 boda.