• Zadnja izmjena 12.02.2011 12:28
  • Objavljeno 12.02.2011 u 11:47
Antawn Jamison Cleveland Cavaliers

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Rekordni niz poraza Cleveland Cavaliersa u NBA ligi zaustavio se na brojci 26 nakon što su Cavsi u svojoj dvorani svladali Los Angeles Clipperse sa 126-119 nakon produžetka

Cleveland je ostvario svoju prvu pobjedu nakon gotovo dva mjeseca, posljednji je put slavio 18. prosinca protiv New York Knicksa, a nizom od 26 poraza zaredom postavio je novi negativan rekord u NBA ligi, raniji od 24 poraza zaredom držao je također Cleveland. Nizom od 26 poraza Cavsi su ujedno izjednačili i najduži negativan niz u čitavom američkom profesionalnom sportu, a kojega su dosada samostalno držali igrači NFL momčadi Tampa Bay Buccaneersa iz 1976/77.

Cleveland je do pobjede stigao zahvaljujući pomoći sudaca. U posljednjem napadu u četvrtoj četvrtini pri rezultatu 110-110 J.J. Hickson je blokirao šut za pobjedu Barona Davisa više od 30 centimetara iznad obruča, ali suci nisu označili silaznu putanju, te je utakmica otišla u produžetak. U dodatnih pet minuta ključnim se pokazala trica Antawna Jamisona za 123-119 20 sekundi prije kraja. Jamison je ubacio 35 koševa za Cavse, Hickson je dodao 27 uz 14 skokova, dok su Clipperse predvodili Blake Griffin sa 32 ubačaja i 13 skokova, te Baron Davis sa 26 poena.

Prvaci Los Angeles Lakersi uvjerljivo su sa 113-96 na gostovanju u Madison Square Gardenu nadigrali New York Knickse. Kobe Bryant (33, 10 skokova) predvodio je Lakerse, a Amare Stoudemire (24, 10 skokova) Knickse.

Momčad s najboljim omjerom pobjeda i poraza ove sezone (44-9), San Antonio Spursi izgubili su na gostovanju kod Philadelphia 76-ersa. Domaći su bili bolji sa 77-71 zahvaljujući sjajnoj obrani u drugom poluvremenu kada su gostima dopustili tek 25 koševa. Jrue Holiday (27) bio je prvo ime Sixersa, dok je Tim Duncan (16, 13 skokova) bio najbolji u redovima Spursa.

Miami Heat je osmom pobjedom zaredom, 106-92 uspjehom na gostovanju kod Detroit Pistonsa, preuzeo vodstvo u Istočnoj konferenciji s pobjedom i utakmicom više od Boston Celticsa. U sastavu Miamija najbolji je bio Dwyane Wade (24), a kod Detroita Austin Daye (18).

Utah Jazz je s novim trenerom Tyroneom Corbinom, koji je nakon više od 23 godine na toj poziciji zamijenio Jerryja Sloana, izgubio četvrtu utakmicu zaredom na svom parketu, ovoga puta sa 83-95 od Phoenix Sunsa. Domaći su krajem prvog poluvremena vodili sa 56-42, ali do kraja utakmice Sunsi su bili uspješniji sa 51-27 i stigli do sigurne pobjede. Steve Nash (18, 10 asistencija) bio je najučinkovitiji u sastavu Sunsa, a Deron Williams (19, 14 assitencija) kod Jazza.