GOLIJADA U MREŽI GOSTIJU

Katastrofa Reala na Camp Nou; Barcelona ponizila najvećeg rivala; hat-trick ubojitog Suareza

28.10.2018 u 18:09

U derbiju desetog kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na Camp Nou razbila Real Madrid 5:1

Barcelona se vratila na vrh prvenstvene ljestvice na najljepši mogući način – tako što se u svojem nogometnom hramu poigrala s najvećim rivalom i aktualnim europskim prvakom Realom, a briljirao je Luis Suarez koji je postigao hat-trick.

Nakon 11 godina u El Clasicu nije bilo najvećih zvijezda, Lionel Messi je susret promatrao s tribine, jer je ozlijeđen, a Cristiano Ronaldo je napustio Real i zabija za Juventus. Prema viđenom na travnjaku Portugalac puno više nedostaje Madrižanima, jer je katalonska momčad bila jednako raspoložena i ubojita kao da je Messi bio u sastavu.

U uvodu utakmice igrači Barcelone nametnuli su se na travnjaku, ali poslije 10 minuta nije bilo pogodaka, a ni pravih prilika. No već u 12. minuti obrana 'kraljeva' je probijena. Domaćin je izveo brzu akciju, a Coutinho golom, nakon asistencije Albe, izazvao erupciju oduševljenja na Camp Nou.

Na novi pogodak čekalo se do 30. minute. Varane je srušio Suareza, sudac je nakon pregleda VAR-a pokazao na bijelu točku, a Urugvajac je bio realizator.

Nakon 45 minuta rezultat je bio 2:0 uz apsolutnu dominaciju domaćina. Dodajmo da je Ivan Rakitić požutio u 39. minuti jer je za dres povukao Tonija Kroosa.

Odličan početak Reala vidjeli smo u nastavku, u 51. Marcelo je iz blizine smanjio na 2:1 i vratio nadu gostima.

U 57. minuti sreća je okrenula leđa Modriću, jer je njegov udarac zaustavila vratnica, a okvir gola četiri minute kasnije zatresao je na drugoj strani Suarez.

U dvoboju otvorenog garda još jednom je kapitulirao Real. Ubačaj Busquetsa u 73. minuti, a Suarez je sjajno pogodio glavom sa oko 11 metara za 3:1.

Fenomenalni Suarez u 83. je stigao do hat-tricka. Urugvajac je pobjegao u kontri i rutinski zatresao mrežu za 4:1.