bundesliga

Kovač može odahnuti jer Bayern ne blista ali pobjeđuje; Brekalo zabio za Wolfsburg

27.10.2018 u 17:44

U susretu 9. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je na gostovanju pobijedio Mainz sa 2-1 upisavši i treću pobjedu u nizu, dok je Borussija Dortmund na svom travnjaku kiksala odigravši 2-2 protiv berlinske Herthe.

Zanimljivo, sve tri pobjede Bavarci su ostvarili na gostovanjima. Prvo su u prvenstvu pobijedili Wolfsburg (3-1), potom u Ligi prvaka u Ateni AEK (2-0), a danas i Mainz (2-1).

Njemački prvak ponovo nije blistao, no treća pobjeda u nizu ublažit će kritike na račun hrvatskog stručnjaka Nike Kovača. Bayern je poveo u 39. minuti golom Leona Goretzke koji je iz voleja zabio na asistenciju Joshue Kimmicha. Mainz je izjednačio u 48. minuti preko Jeana Boetiusa, a Thiago Alcantara je u 62. minuti vratio Bavarce u prednost. Gosti su sve dvojbe oko pitanja pobjednika mogli razriješiti u 78. minuti, no Javi Martinez je pogodio vratnicu udarcem s više od 20 metara. Dvije minute kasnije sjajnu priliku je imao i Niklas Sule koji je u situaciji jedan na jedan s golmanom pucao ravno u Floriana Mullera.

Borussia je na svom terenu dva puta vodila protiv Herthe, ali su gosti iščupali bod i to golom u posljednjim trenucima susreta. Oba gola za Borussiju zabio je Jadon Sancho (27, 61), dok je Salomon Kalou (41, 90+1-11m) bio dvostruki strijelac za Herthu koja je prekinula Borussijin niz od sedam uzastopnih pobjeda u svim natjecanjima.

Wolfsburg je na gostovanju pobijedio Fortunu sa 3-0 uz odličnu partiju Josipa Brekala koji je u 72. minuti zabio drugi gol za 'vukove'. Goste je u vodstvo doveo Wout Weghorst iz jedanaesterca u 41. minuti, a u 80. minuti Daniel Ginczek je zabio za 3-0.

Hannover je kod kuće izgubio od Augsburga sa 1-2, a Josip Elez je za domaći sastav igrao do 65. minute.

Na ljestvici i dalje vodi Borussija Dortmund sa 21 bodom, no Bayern se približio na dva boda zaostatka. Na trećem mjestu je Borussija Moenchengladbach sa 17 bodova koliko ima i Werder iz Bremena.