• Zadnja izmjena 06.03.2011 18:19
  • Objavljeno 06.03.2011 u 17:45
Ivo Karlović

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Lukunić / PIXSELL

Nakon što je Čilić pobijedio Kohlschreibera te osigurao peti meč, u odlučujućem dvoboju Hrvatske i Njemačke igrali su Ivo Karlović i Philipp Petzschner, a pobjedu je odnio njemački tenisač koji je slavio sa 3:0 (6:4, 7:6 (3), 7:6 (5)) što je gostima donijelo i ukupnu 3:2 pobjedu
Petzschner je pobjedom 3:0 nad Karlovićem donio treći bod njemačkoj Davis Cup reprezentaciji, koja je tako izborila četvrfinalni ogled protiv boljeg iz dvoboja Austrije i Francuske. Hrvatskoj pak preostaje razigravati za ostanak u svjetskoj skupini.
Prvi gem odredio je rasplet cijelog seta. Naime, Karlović je odmah izgubio svoj servis, što ga je dodatno dekoncentriralo, dok je Petzschner s prednošću breaka dobio dodatnu sigurnost. I rutinski priveo set kraju sa 6:4.

U drugom setu Karlović se mogao vratiti u meč. Pri rezultatu 1:0 u gemovima i 30:40 na servis Petzschnera Karlović je napravio veliki promašaj te je ova prigoda propuštena. Nažalost, do kraja seta oba su tenisača čvrsto čuvala svoj servis pa je o pobjedniku odlučivao tie-break. A u njemu je Nijemac opet bio konkretniji, oduzevši našem tenisaču čak tri servisa, a s takvom prednošću nije mogao ništa nego dobiti set sa 7:6 (3).

Treći set počeo je idealno za Nijemca. Poveo je Petzschner sa 1:0 i odmah oduzeo servis našem tenisaču. No tada se u njemu probudio inat, uzvratio je Petzschneru te nakon svog servisa doveo set u egal (2:2). Novu prigodu za oduzimanjem servisa protivniku Karlović je imao u 11. gemu, kada je poveo 15:40, potom imao i prednost, ali hladnokrvni Nijemac uspio je sačuvati servis te osigurati tie-break. A u tom ruletu Nijemac je iskoristio prvu meč loptu za konačnih 7:6 (5).