pripremna utakmica

Kanađani su tek iz penala u sudačkoj nadoknadi zabili za pobjedu protiv Japana

Nogometaši Kanade, suparnici Hrvatske u skupini F Svjetskog prvenstva, pobijedili su Japan 2:1 u prijateljskom dvoboju koji je odigran u Dubaiju

Već u 9. minuti utakmice Japan je poveo golom Yukija Some, a pritom je vrlo slabo reagirao kanadski golman Borjan.

Soma je utrčao između kanadskih stopera, te sjajno reagirao na ubačaj i 'karate' potezom zabio za vodstvo Japana.

No, Kanađani su se vrlo brzo vratili u utakmicu te već u 21. minuti izjednačiti golom Stevena de Souze Vitoria.

U nastavku susreta igrači obje reprezentacije su igrali prilično pažljivo, kako ne bi došlo do ozljeda nekoliko dana prije početka SP-a, a nakon što su oba sastava propustila nekoliko solidnih prilika ogled je odlučen u sudačkoj nadoknadi.

• +5
Japan - Kanada, nogomet, prijateljska utakmica, 17.11.2022. Izvor: Profimedia / Autor: KARIM SAHIB / AFP / Profimedia

U 95. minuti je Lucas Cavallini iz penala pogodio 'panenku' za 2:1 i pobjedu Kanade iako je japanski golman Gonda bio blizu obrane.

Kanada prvenstvo kojem je domaćin Katar otvara utakmicom protiv Belgije 23. studenoga, dok četiri dana kasnije (nedjelja, 27. studenog, 17 sati) igra protiv Hrvatske.

Japan se nalazi u skupini E gdje su mu suparnici Španjolska, Njemačka i Kostarika.