UKRAJINSKA LIGA

Kalinić zabio dva, ali ni to nije bilo dovoljno Dnjipru

20.10.2012 u 18:24

Nogometaši Dnjipra, drugoplasiranog sastava ukrajinske nogometne lige, izgubili su drugu prvenstvenu utakmicu ove sezone. U dvoboju 12. kola u Luganjsku ih je s 3-2 nadigrala Zorija

Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić zabio je dva pogoka za goste. Izjednačio je na 1-1 u 43. minuti na asistenciju brazilskog reprezentativca Giuliana, da bi konačan rezultat postavio u četvrtoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena na dodavanje Jevgena Seleznjova. Bili su mu to drugi i treći ovosezonski prvenstveni pogodak. Ukupno ih je u svim natjecanjima skupio šest.

Uz Kalinića, svih je 90 minuta za goste odigrao i Ivan Strinić. U 31. je minuti zaradio žuti karton.

Bio je ovo veliki kiks momčadi Juandea Ramosa, koja si je njime ugrozila drugo mjesto. U proteklim su dvama kolima nogometaši iz Dnjipropetrovska apsolvirali derbije sa Šahtarom i kijevskim Dinamom. Kod prvaka su izgubili u jedinome ranijem porazu, dok su Kijevljane u prošlom kolu pobijedili pred vlastitom publikom.