maxtv prva liga

Kakav kiks: Split si je u 90. minuti zabio autogol i izgubio...

02.04.2017 u 18:08

Istra je u 26. kolu MAXtv Prve lige na Parku mladeži pobijedila Split 1:0. No, kuriozitet je činjenica da je gol za pobjedu autogol, a pao je u 90. minuti utakmice!

Gotovo ništa nisu ponudili Split i Istra u međusobnom dvoboju na Parku mladeži. Bila je to utakmica bez izglednih prilika na obje strane, sve do doslovno samog kraja.

'Zakuhalo' se 88. minuti, 'crveni' su zaprijetili preko Jakića koji je nakon Jurendićeva ubačaja sjajno gađao glavom, no golman Istre Iveša taj je pokušaj obranio. A onda u 90. minuti šok za domaćina.

Izgubili su loptu na svojoj polovici, gosti su se u posljednjem pokušaju sjurili prema šesnaestercu Splita. Ne bi ni od toga bilo ničeg konkretnog, lopta se odbijala od noge do noge, pucao je Gržan, ali slabo... Sve dok na tu loptu nije naletio nesretni Josip Jurendić i zakucao ju u vlastiti gol!

Autor: Youtube

Istra je tako došla do tri (ne)zaslužena boda s kojima je praktički osigurala ostanak u ligi. Split? Hm, 'crveni' su i dalje najneefikasnija momčad MAXtv Prve lige, zabili su samo 10 golova u 26 utakmica. Ah, da. I auto gol... Ovim je porazom Split praktički izgubio utrku sa zaprešićkim Interom u borbi za osmo mjesto, sad zaostaje velikih sedam bodova i najvjerojatnije ga čeka doigravanje za ostanak.